Sport.pl

Dennis: Kubica krytykuje Hamiltona? Niech lepiej koncentruje się na torze

Po tym jak Robert Kubica skrytykował styl jazdy Lewisa Hamiltona, w obronie Brytyjczyka stanął szef zespołu McLarena. - Kubica niech lepiej skoncentruje się na tym, co ma do zrobienia na torze - powiedział Ron Dennis przed Grand Prix Japonii. Najlepszą odpowiedzią Kubicy była postawa podczas wyścigu - Polak zajął drugie miejsce, a Hamilton dojechał do mety dopiero na 12. pozycji.
Włoska prasa: Robert Kubica oskarża Lewisa Hamiltona »

GP Japonii: Faworytom puszczają nerwy »

Kubica skrytykował ostatnio styl jazdy Lewisa Hamiltona. Uznał, że Brytyjczyk jeździ na granicy przepisów i jest na torze zbyt agresywny. Na te zarzuty odpowiedział już sam Hamilton. - Zawsze są ci, którzy muszą zostać pokonani i nie są z tego powodu szczególnie zadowoleni - odpowiadał Polakowi lider klasyfikacji MŚ.

Później głos w sprawie zabrał szef McLarena Ron Dennis. - Myślę, że Kubica zrobiłby lepiej, gdyby skoncentrował się na tym, co ma do zrobienia na torze. Jest komisja, która stosuje reguły - powiedział. - Z punktu widzenia drużyny muszę przyznać, że to naprawdę wielka rzecz - być zdolnym do wykonywania manewrów, które wzbudzają tak ogromny entuzjazm. A Lewis wie jak to robić, chociaż to dopiero jego drugi sezon w Formule 1 - chwalił kierowcę swojego teamu Dennis.

Całe zamieszanie lepiej podziałało jednak na Roberta Kubicę. W niedzielnym wyścigu kierowca BMW Sauber udowodnił, że dzięki spokojnej, rozważnej jeździe może walczyć z najlepszymi. Zakończył wyścig na drugiej pozycji i wciąż ma szanse na mistrzostwo świata. A Hamilton? Brytyjczyk znów pojechał zbyt nerwowo i już na pierwszym okrążeniu stracił pierwsze miejsce. Ostatecznie przyjechał dopiero na 12. pozycji.

Pierwsza okazja na rewanż już za tydzień w Grand Prix Chin.

Łukasz Cegliński: Kubica wciąż jest w grze o Mistrzostwo Świata


Kubica: To drugie miejsce jest cenniejsze niż zwycięstwo w Kanadzie »

Kubica zapowiada walkę o tytuł: Ten wynik da nam kopa! »

Sport po włosku - Zobacz polski serwis "La Gazzetta dello Sport" »

Articles reprinted in this issue in collaboration with La Gazzetta dello Sport/www.gazzetta.it are copyrighted 2008 by The RCS Quotidiani S.p.A. Companies, Inc. All rights reserved.

Artykuły opracowane we współpracy z La Gazzetta dello Sport/www.gazzetta.it

Wydawca The RCS Quotidiani S.p.A. Companies, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.