Brąz Agaty Pietrzyk na zapaśniczych MŚ w Tokio

Olbrzymi sukces odniosła Agata Pietrzyk. Podczas mistrzostw świata w Tokio zapaśniczka LUKS Suples Kraśnik wywalczyła w kat. 59 kg brązowy medal.

W potyczce o trzecie miejsce kraśniczanka położyła na łopatki reprezentantkę Włoch Sabrinę Espisito. W pierwszej walce Pietrzyk, którą w klubie szkoli trener Jaroslav Kozak wygrała z Anitą (Indie) 2:0. W kolejnym pojedynku Polka uległa Natalii Golc z Rosji 0:2. Na szczęście Rosjanka awansowała do finału, co pozwoliło zawodniczce z Kraśnika stoczyć walkę o brązowy medal. Była to bardzo mocno obsadzona waga, a do rywalizacji przystąpiły 22 zawodniczki. Warto dodać, że trenerem reprezentacji Polski jest lubelski szkoleniowiec Jan Godlewski.

Dla przypomnienia z igrzysk olimpijskich w Pekinie polskie zapaśniczki też wróciły z medalem. Brązowy krążek zdobyła tam w kat. 72 kg. Agnieszka Wieszczek.

Wyniki wagi 59 kg - półfinał: Ayako Shouda (Japonia) - Elwira Murzałowa (Azerbejdżan) łopatki, Natalia Golc (Rosja) - Sabrina Esposito (Włochy) łopatki; o trzecie miejsce: Elwira Murzałowa (Azerbejdżan) - Deanra Rix (USA) 2:0, Agata Pietrzyk (Polska) - Sabrina Esposito (Włochy) łopatki; finał: Ayako Shouda (Japonia) - Natalia Golc (Rosja) łopatki; wyniki końcowe: 1. Shouda (Japonia), 2. Golc (Rosja), 3. Pietrzyk (Polska), Murzałowa (Azerbejdżan).