Kmita: Jakubiak się skompromitowała

PRZEGLĄD PRASY. - To ciekawa, ale zupełnie bezsensowna teoria - mówi o rewelacjach Elżbiety Jakubiak w wywiadzie dla ?Przeglądu Sportowego? Marian Kmita, szef sportu w Polsacie. - Można się poczuć jak Silivo Berlusconi -dodaje.
Wybory prezesa PZPN zgodnie z planem »

Była minister sportu jest pewna, że za wprowadzeniem kuratora do PZPN stała telewizja Polsat. Jej zdaniem szefowie stacji liczyli, że dzięki temu dogadają się później z nowymi władzami w związku w sprawie sprzedaży praw do Euro 2012. - To ciekawa, ale zupełnie bezsensowna teoria. Była minister sportu, wygłaszając ją w jednej z gazet, kompletnie się skompromitowała. Powinna wiedzieć, że prawa do takich imprez jak mistrzostwa Europy sprzedaje UEFA, a nie krajowe związki - powiedział Kmita.

Szef sportu w Polsacie uważa, że wypowiedź minister Jakubiak mogła być częścią wojny mediów. - Prawda jest taka: nie tylko w świecie polityki, ale i w świecie mediów toczy się brutalna walka o przetrwanie. Niektórzy, niestety, stosują w niej niedozwolone chwyty - mówi.

W uczciwe intencje Polsatu nie wierzy też Grzegorz Lato, jeden z kandydatów na prezesa PZPN, który zarzuca stacji prowadzenie ciemnych interesów.-Można się poczuć niczym polska odmiana Silvio Berlusconiego - żartuje Kmita i z pełną powagą dodaje: - Ani ja, ani prezes Zygmunt Solorz-Żak nie mamy ambicji, by stać się potężniejszymi od polskiego rządu.

Trybunał arbitrażowy podjął decyzję w sprawie kuratora w PZPN »