Święto badmintona w Suchedniowie

Reprezentanci ośmiu krajów będą od piątku do niedzieli walczyć w Suchedniowie o Puchar Gór Świętokrzyskich. To największa młodzieżowa impreza w Polsce.
- Turniej w takich samych kategoriach wiekowych odbywa się w marcu w Sochocinie, ale my przebiliśmy tamten liczebnością - cieszy się Stefan Pawlukiewicz, jeden z organizatorów imprezy. Do występu w czwartej edycji świętokrzyskiej imprezy zgłosiło się prawie 400 badmintonistów z Polski (krajowa czołówka) oraz przedstawiciele klubów z Czech (w grupie do 16 lat to praktycznie kadra tego kraju), Słowacji, Bułgarii, Litwy, Łotwy, Białorusi i Ukrainy.

Rywalizacja odbywać się będzie w czterech kategoriach - do lat 11 (dzieci), 13 (młodzicy), 16 (juniorzy młodsi) i 19 (juniorzy). Do dyspozycji dwie hale - we Wzdole Rządowym i przy ul. Sportowej w Suchedniowie. Początek zmagań dziś o godz. 10, a finały na suchedniowskim obiekcie w niedzielę od godz. 13.

Przed rokiem świetnie w tej doborowej stawce poradzili sobie gospodarze. Występowali w ośmiu finałach, a Orlicz wygrał klasyfikację drużynową. - Do tegorocznego występu podchodzę bez hurraoptymizmu. Nasi najlepsi zawodnicy zmienili kategorię i dopiero pierwszy rok rywalizują z juniorami - podkreśla Pawlukiewicz.

"Gazeta" jest patronem medialnym imprezy.