Joan Laporta: To nie Real wygrał dwa ostatnie mistrzostwa Hiszpanii, to my je przegraliśmy

FC Barcelona, która po raz ostatni wygrała ligę hiszpańska w 2006 roku, zdaniem prezesa Joana Laporta w dwóch ostatnich latach ?oddała? tytuł Realowi.
Robben nie zagra w derbach Madrytu? »

- Oddaliśmy dwa ostatnie tytuły Realowi. Jedyne co możemy zrobić, by odwrócić zły los, to musimy wygrać ligę oraz Ligę Mistrzów - powiedział w wywiadzie dla dziennika sportowego "Marca" Joan Laporta. - To nie Real wygrał dwa ostatnie mistrzostwa, to my je przegraliśmy - dodał.

Odkąd Laporta zasiadł na fotelu prezesa Barcelona triumfowała w lidze w 2005 i 2006 roku, a także wygrała Ligę Mistrzów w 2006 roku. W dwóch ostatnich latach piłkarzom z Katalonii nie udało się powtórzyć tych wyników głównie przez problemy z dyscypliną w drużynie.

Ostatni sezon Barca zakończyła na trzecim miejscu i o udział w elitarnej Lidze Mistrzów musiała walczyć w eliminacjach z Wisłą Kraków. Laporta winą za słabe wyniki obarczył trenera Franka Rijkarda, który po pięciu latach pracy w klubie i zastąpił go Josepem Guardiolą. W wywiadzie dla "Marki" Laporta zdradził, że Rijkard od roku przekonywał go, że to właśnie Guardiola będzie idealnym następcą. Prezes Barcelony przyznał także, że błędem było tak długie zwlekanie z transferem Ronaldinho.

Cesc Fabregas: Chciałbym zagrać w FC Barcelonie »