Bokserskie dinozaury znajdą się pod ziemią

Prestiżowa walka Macieja Zegana z Dariuszem Snarskim będzie główną atrakcją pierwszej na świecie podziemnej gali bokserskiej w kopalni soli w Wieliczce

Czołowi polscy pięściarze skrzyżują rękawice 7 listopada, a na zwycięzcę czeka pas mistrzowski regionalnej organizacji Baltic Boxing Union. Rywale na ringu spędzili kilkanaście lat i na konferencji prasowej nie szczędzili sobie złośliwości. 40-letni Snarski zanotował 27 porażek na 55 walk. Osiem lat młodszy Zegan wygrał 37 z 41 stoczonych pojedynków.

- Szykuje się walka wieczoru dwóch najlepszych polskich bokserów w ostatnich latach poza Tomaszem Adamkiem. Obydwaj chcą wygrać, zwłaszcza Zegan będzie mógł się odbić po kilku słabszych latach - uważa Marcin Przybyło, organizator gali.

W 2003 roku Zegan walczył o tytuł mistrza świata wagi lekkiej federacji WBO, ale sędziowie przyznali zwycięstwie Arturowi Grigorianowi. - Jeśli przegram ze Snarskim, kończę karierę - zapowiedział odważnie na konferencji prasowej.

Galę nazwano "Underground Boxing Show", bo odbędzie się 120 m pod ziemią w wielickiej kopalni soli. Hasłem przewodnim mają być słowa Dariusza Michalczewskiego: "Trzeba wejść pod ziemię, by zdobyć szczyty".

Patronem imprezy jest fundacja boksera "Równe Szanse", która przyzna osiem stypendiów następcom Michalczewskiego. W programie przewidziane są też pojedynki amatorów oraz walki Wojciecha Bartnika, Krzysztofa Cieślaka i Krzysztofa Głowackiego z zagranicznymi pięściarzami.

Dlaczego organizatorzy postawili na kopalnię soli w Wieliczce? - Poprzednie nasze gale nie miały większego rozgłosu. Chcemy skupić uwagę kibiców na boksie, bo ten sport wciąż ma się dobrze - przekonuje Przybyło.

Impreza ma przyciągnąć do Wieliczki nie tylko kibiców, ale i gwiazdy. Zaproszeni zostali m.in.: Zbigniew Pietrzykowski, Jerzy Kulej, Krzysztof Włodarczyk, Tomasz Adamek, Mariusz Czerkawski, Daniel Olbrychski i Maciej Zakościelny. Organizatorzy chcą wpisać wydarzenie do Księgi rekordów Guinnessa, bo będzie to pierwsza na świecie gala boksu pod ziemią.

Copyright © Agora SA