Koszykarki Energi gromią MUKS Poznań

Pierwsze dwie kwarty to fatalna gra gospodyń, które męczyły się z MUKS Poznań. Później kibice w hali ?spożywczaka" oglądali już koncert w wykonaniu toruńskich koszykarek, które ostatecznie rozgromiły rywalki różnicą 42 pkt.

Początek meczu należał do gospodyń, które grały szybko i skutecznie. Rywalki za sprawą będącej nie w pełni sił Malijki Djenebou Sissoko dotrzymywały kroku przez niemal całą pierwszą kwartę. Drugą część meczu Energa wyraźnie przespała. Niecelne rzuty, niepotrzebne straty i chaotyczna gra w ataku spowodowały, że przez siedem minut podopieczne Elmedina Omanicia nie zdobyły nawet jednego punktu. Koszykarki z Poznania zdobyły ich 11 i objęły prowadzenie 30:24. Dopiero skuteczna indywidualna akcja 2+1 Moniki Krawiec przełamała fatalną passę gospodyń. Od tego momentu na parkiecie rządziły już zawodniczki Energi. Agresywna defensywa spowodowała, że koszykarki MUKS zupełnie się pogubiły, natomiast torunianki w ataku były niemal bezbłędne. W trzeciej kwarcie katarzynki zdobyły aż 30 pkt, co jest ich tegorocznym rekordem. Dzięki wygranej, zespół Energi awansował na trzecie miejsce w tabeli Ford Germaz Ekstraklasy.

Przebywająca na testach od poniedziałku w Toruniu Cloe Kerr nie wzmocni Energi. Amerykanka zmaga się bowiem z kontuzją kolana.

Wynik meczu

Energa - MUKS 95:53

Kwarty: 24:19, 16:13, 30:6, 25:15

Energa : Krawiec 23 (2), S. Moore 14 (1), J. Moore 14, Tłumak 13 (4), Gulak 2 oraz Jasnowska 8 (2), Waligórska 8, Gala 6, Wilk 5 (1), Żyłczyńska 2, Chełczyńska 0, Bajerska 0

MUKS : Rushing 18, Sissoko 12, Semmler 7 (2), Beachem 5, Skowronek 2, oraz Banasik 3, Miszczuk 2, Mistygacz 2, Najtkowska 2, Nowicka 0, Idziorek 0, Kowalska 0

Pozostałe wyniki: CCC Polkowice - Duda Super-Pol Leszno 95:53, Wisła Can/Pack Kraków - Utex ROW Rybnik 62:45, Lotos PKO BP Pabianice - PTK Aflofarm Vicard Pabianice 89:73, ŁKS Siemens AGD Łódź - INEA AZS Poznań 55:73, Finepharm AZS KK Jelenia Góra - Cukierki Odra Brzeg 54:67