Wygrana Znicza, Dolcan bez bramek

Pod nowym przywództwem Znicz Pruszków odrabia teren. Wczoraj wygrał w Łęcznej po uzyskaniu prowadzenia 2:0 już po sześciu minutach. Prowadzący pruszkowian Dariusz Kubicki był kiedyś trenerem Górnika. Dolcan tylko zremisował u siebie z Odrą. Drużyna z Ząbek, która mecze rozgrywa w Nowym Dworze Mazowieckim, jest najlepsza na Mazowszu - wygrała zarówno ze Zniczem, jak i Wisłą Płock - ale w tabeli I ligi jest trzecia od końca.

Zespół Kubickiego zaskoczył mających ambicje awansu do ekstraklasy gospodarzy. Po sześciu minutach było 2:0, a po 25 nawet 3:0. Dwa gole strzelił Adrian Paluchowski, napastnik wypożyczony z Legii. Po tym meczu ma w tym sezonie na koncie pięć trafień. Górnik z czasem zniwelował stratę. Ale nie do końca.

Znicz wygrał, a Dolcan znowu był nieskuteczny. Mecz z Odrą mógł jednak zakończyć się nawet gorzej niż bezbramkowym remisem, bo siedem minut przed końcem czerwoną kartką za faul został ukarany Marcin Korkuć. W tej sytuacji remis dla Dolcanu to prawie jak zwycięstwo.

I LIGA

GÓRNIK ŁĘCZNA - ZNICZ PRUSZKÓW 2:3 (1:3): Nikitović (33.), Surdykowski (87.) - Kokosiński (5.), Paluchowski (6., 25.).

Górnik: Wierzchowski - Tomczyk, Mazurkiewicz Ż , Musuła, Kazimierczak Ż - Nazaruk (58. Nakoulma), Bartoszewicz Ż , Nikitović, Niżnik (46. Bugała), Truszkowski - Grzegorzewski (63. Surdykowski). Znicz: Bieniek - Aleksa, Kokosiński, Kowalski, Januszewski - Mikołaj Rybaczuk, Osoliński, E. Ekwueme, Maciej Rybaczuk Ż - Feliksiak (90. Bzdęga), Paluchowski (76. Florian). Widzów: 1 tys. Sędziował: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).

DOLCAN ZĄBKI - ODRA OPOLE 0:0. Dolcan: Humerski - Korkuć CZ , Jędrzejczyk Ż , Stawicki, Warakomski - Kosiorowski, Papierz Ż (56. Solecki), Stańczyk, Frączczak - Tataj Ż , Trochim. Odra: Feć - Orłowicz, Monasterski (81. Nwaogu), Odrzywolski Ż , Ba - Filipe (64. Rogowski Ż ), Copik, Tracz, Surowiak - Józefowicz, Filipowicz Ż (74. Piegzik). Widzów: 100. Sędziował: Albert Smalcerz (Sosnowiec).

Pozostałe wyniki 14. kolejki: Zagłębie Lubin - Motor Lublin 2:0, Widzew Łódź - GKS Katowice 1:0, Kmita Zabierzów - Korona Kielce 1:1, Flota Świnoujście - Warta Poznań 4:0, GKP Gorzów - Wisła Płock 0:5, Stal Stalowa Wola - Tur Turek 1:1, Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Jastrzębie 4:0.

II LIGA

14. kolejka: Start Otwock - Wigry Suwałki 2:2, Ruch Wys. Maz. - Concordia Piotrków Tryb. 3:1, OKS 1945 Olsztyn - KSZO Ostrowiec 2:1, Hetman Zamość - ŁKS Łomża 1:0, Jeziorak Iława - Kolejarz Stróże 0:1, Ponidzie Nida Pińczów - Pelikan Łowicz 1:3, Stal Poniatowa - Przebój Wolbrom 2:2, Górnik Wieliczka - Sandecja Nowy Sącz 1:2, Okocimski Brzesko - Sokół Aleksandrów Łódzki 2:1.