Sport.pl

Bez zmian w lidze Red Box

Za nami kolejny tydzień rozgrywek Trójmiejskiej Ligi Piłkarskiej Szóstek Red Box. We wszystkich ligach zachowano status quo - liderzy wciąż pozostają ci sami.
W I lidze ze ścisłej czołówki zaprezentował się tylko zespół Interdoor, który pokonał 15:6 Gdańskie Centrum Edukacji I (po 5 goli Mariusza Marszeniuka i Pawła Piotrowskiego) i zrównał się ilością punktów z liderem tabeli ekipą F.U.H. Maniara. Rozpędu nabiera drużyna SKOK Rafineria, która wygrała dwa kolejne mecze: 16:6 z Red Team oraz 8:1 z Cafe Ferber. 9 bramek dla zwycięzców zdobył w tych spotkaniach Paweł Budziwojski, a wśród strzelców goli jest również trener piłkarzy Lechii Jacek Zieliński.

W grupie A II ligi niespodziewane problemy z zespołem S&A miał lider tabeli Grupa Montaż. Po wyrównanym spotkaniu minimalnie lepszy był faworyt, który po bramkach Piotra Jasińskiego (dwie) i Bartosza Żurawskiego wygrał 3:2. Obie bramki dla pokonanych strzelił Jarosław Derdowski. Na czele grupy B pozostaje Rodizio El Torro, który swój mecz z Rigall Distribution wygrał walkowerem. Niesamowity festiwal strzelecki urządził sobie drugi w tabeli Aqua Park Sopot, pokonując zespół Taxi 9896 aż 18:1. 8 goli zdobył w tym meczu Robert Chałaszczyk.

W III lidze w poszczególnych grupach prowadzą: Autsajderzy (A), ZNTKiM Gdańsk (B), NOIRO Gdańsk (C) oraz Ujeścisko Team (D).