MOSiR Krosno podtrzyma passę?

KOSZYKÓWKA. W środowej, czwartej kolejce I ligi dojdzie do pierwszych w tym sezonie derbów Podkarpacia. Siarka Tarnobrzeg zagra u siebie ze Stalą Stalowa Wola.


Tarnobrzeżanie do tej pory w trzech meczach ponieśli trzy porażki. Zdecydowanie lepiej spisują się stalowowolanie, którzy wygrali dwa razy i dopiero w ostatniej kolejce przegrali z Big Starem Tychy. Ale derby rządzą się własnymi prawami i każdy wynik w tej konfrontacji jest możliwy. Tym bardziej że Stal nadal musi sobie radzić bez lidera Pawła Pydycha, któremu grozi nawet kilkumiesięczna przerwa spowodowana kontuzją pleców. Pod znakiem zapytania stoi też występ Macieja Klimy. W Siarce nie zagrają kontuzjowani: Maciej Bielak i Michał Rabka. Początek meczu o godz. 18.

O tej samej porze Sokół Łańcut podejmie AZS AWF Katowice i będzie walczył o drugie zwycięstwo w obecnym sezonie, a Resovia, która do tej pory przegrała wszystkie trzy mecze, zagra na wyjeździe z niepokonanym do tej pory Big Starem Tychy.

Pół godziny później swój mecz rozpocznie MOSiR Krosno, który w wyjazdowym pojedynku zmierzy się z innym beniaminkiem, AZS-em Kalisz. Podopieczni Mariusza Zamirskiego po trzech kolejkach są liderami rozgrywek i na pewno zrobią wszystko, by zwycięską passę podtrzymać także w Kaliszu.

Pary 4. kolejki:

Polonia 2011 Warszawa - Sudety Jelenia Góra, ŁKS Sphinx Petrolinvest - MKS Dąbrowa Górnicza, Sokół Łańcut - AZS AWF Katowice, Siarka Tarnobrzeg - Stal Stalowa Wola, Big Star Tychy - Resovia, Żubry Białystok - Asseco Prokom II Sopot, AZS OSRiR Kalisz - MOSiR Krosno, Zastal Zielona Góra - Znicz Basket Pruszów.