Bjerre najlepszy z rzeszowian

Spośród trzech żużlowców Marmy Polskie Folie Rzeszów w Zlatej Prilbie nieźle spisało się dwóch: Kenneth Bjerre i Martin Vaculik. Słabo wypadł za to Matej Zagar
Zwycięstwem Duńczyka Hansa Andersena zakończył się rozegrany w czeskich Pardubicach turniej o Zlatą Prilbę.

W zawodach wystąpiło trzech obcokrajowców Marmy Polskie Folie Rzeszów. Najlepiej wypadł Duńczyk Kenneth Bjerre, który zajął 11. miejsce. W eliminacjach zajął drugie miejsce w swojej grupie z dorobkiem dziewięciu punktów (w,4,5), a w półfinale zdobył siedem punktów (4,3,d), co dało mu czwarte miejsce i awans do finału pocieszenia, w którym był piąty.

Tuż za nim uplasował się Słowak Martin Vaculik, który w eliminacjach zajął drugie miejsce z dorobkiem ośmiu punktów (2,3,5 - najgorszy start nie jest wliczany do punktacji). W ćwierćfinale Vaculik zdobył siedem punktów (4,1,3), co dało mu trzecią pozycję, a w półfinale z dwoma "oczkami" (1,d,1) zajął ostatnie, szóste miejsce.

Na ćwierćfinale udział w zawodach zakończył Słoweniec Matej Zagar, który w swojej grupie zajął piąte miejsce z dorobkiem pięciu punktów.