Sport.pl

PZPN kontratakuje przez trybunał

Wczoraj wieczorem w Sportowej Niedzieli w TVP sensacyjne oświadczenie złożyła sekretarz Trybunału Arbitrażowego przy PKOl Romana Troicka-Sosińska, która stwierdziła, że Robert Zawłocki został kuratorem PZPN niezgodnie z prawem! - Nie ma go na specjalnej liście osób, które mogą być kuratorami w związkach sportowych - wypaliła.
Michał Listkiewicz kłamie jak z nut »

- To bzdury. Mam pismo prezesa trybunału, że moja nominacja jest zgodna z regułami - odpowiada Zawłocki.

Czy w takim razie dziś rano czeka nas nieoczekiwany zwrot akcji i odwołanie kuratora? - Na pewno będę rozmawiać z prezesem trybunału, a także przewodniczącym składu, który powołał pana Zawłockiego, i który zgodnie z regulaminem musi również szefować trójce ewentualnie go odwołującej. Zasugeruję im zwołanie posiedzenia. Ale oczywiście nie mam pewności czy tak się stanie. Sama nie jestem w stanie doprowadzić do odwołania kuratora- mówi Troicka-Sosińska.

Sekretarz zaprzecza zarzutom, że może to wyglądać na działanie sterowane przez kogoś związanego z PZPN szukającego ostatniej deski ratunku. Jeżeli do dzisiejszego południa kurator nie wyjdzie ze związku, FIFA ma odwołać mecze reprezentacji w eliminacjach mundialu. - Nigdy nie byłam ulubieńcem PZPN. To jest sprawa wyłącznie mojego sumienia - broni się Troicka-Sosińska.

FIFA i UEFA nie zmieniają stanowiska »