Następna porażka sanockich hokeistów

Ekstraligowi hokeiści KH Sanok śrubują rekord meczów bez zwycięstwa. Tym razem przegrali w Sosnowcu z Zagłębiem 2:4, a na drodze do sukcesu stanął im młody, niedoświadczony bramkarz Tomasz Dzwonek.

Dzwonek w dobrym stylu zastąpił kontuzjowanego Tomasza Jaworskiego, pierwszego bramkarza sosnowiczan. - Przed meczem z Sanokiem może łącznie spędziłem na lodzie ze 120 minut - zastanawiał się bramkarz Zagłębia. Jeżeli Dzwonek miał tremę, to nie było jej widać. Odbił masę krążków, bo też obrońcy Zagłębia nie ułatwiali mu zadania. - Był najlepszy na lodzie. To był jego mecz - chwalił młodszego kolegę Jarosław Kuc.

Dobrych słów nie szczędził mu też trener Jozef Zavadil. - Hokeiści po wejściu do szatni powinni całować go po rękach - uśmiechał się. - Robiłem tylko to, co do mnie należało - mówi skromnie Dzwonek. Sanoczanie z kolei mogliby się nabawić kompleksu młodego, 21-letniego golkipera Zagłębia. Zanim jednak na dobre zaczęli ostrzeliwać jego bramkę, przegrywali już 0:3.

Przez pierwsze pół godziny gry obaj bramkarza zachowywali czyste konto. Dopiero w 31. minucie pierwszego gola dla gospodarzy strzelił Słowak Martin Opatovski. Później kolejne dwa trafienia w niespełna dwie minuty dorzucili Kuc i Tomasz Kozłowski. Dopiero wtedy do odrabiania strat rzucili się sanoczanie. Zadanie ułatwili im miejscowi, którzy przestali się starać. Niestety, graczom KH udało się jedynie dojść rywali na 2:3 i trzy punkty zostały w Zagłębiu.

Zagłębie Sosnowiec - KH Sanok 4:2

Tercje: 0:0, 1:0, 3:2

Bramki: 1:0 Opatovski (31.), 2:0 Kuc (47.), 3:0 T. Kozłowski (48.), 3:1 Caban (50.), 3:2 Guriczan (56.), 4:2 T. Da Costa (60.).

Zagłębie: Dzwonek; Marcińczak (2) - Dronia, Strapko - Kuc, Piotrowski - Pawlak, Duszak - Wilczek; Antonović - T. Da Costa - Ślusarczyk, Bernat - Lezo - Opatovski (2), Oravec - Biela (4) - G. Da Costa, Ł. Podsiadło - T. Kozłowski - M. Kozłowski.

KH: Rocki - Guriczan, Kubrak (2); Zavacky, Mucha (2), Caban - Kapica, Rąpała (2); Mermer, Milan, R. Kostecki - Demkowicz (2), Zieliński (2); Grzesik, P. Połącarz, Ćwikła (2) - Biały, Strzyżowski, Maciejko

Kary: 8 - 12. Widzów: 1000.

Niedzielny mecz KH ze Stoczniowcem Gdańsk zakończył się po zamknięciu tego wydania "Gazety".