Spacerek Rosasportu Radom

KOSZYKÓWKA. Pewnym zwycięstwem zakończył się pojedynek drugoligowych zawodników Rosasportu nad AZS Kutno. Goście wprawdzie wygrali dwie ostatnie kwarty, ale nie wystarczyło to do odniesienia sukcesu.

Radomianie tak jak zapowiadali, przystąpili do meczu mocno zmobilizowani, stawiając przede wszystkim na twardą obronę. Taka gra szybko przyniosła spodziewany efekt, bowiem tylko w samej pierwszej kwarcie gospodarze zdobyli 33 punkty! W tym czasie podopiecznym Jarosława Żaka udało się uzyskać zaledwie 12 oczek. Druga kwarta także zdecydowanie należała do Rosasportu. Dość powiedzieć, że na przerwę radomianie schodzili mając po stronie strat zaledwie 23 punkty. Wypracowana przewaga i szereg zmian w trakcie drugiej połowy spowodowały, że coraz śmielej zaczęli sobie poczynać koszykarze z Kutna. Pomimo zwycięstw w dwóch ostatnich kwartach nie udało im się zbliżyć do radomian, którzy inauguracyjny pojedynek w lidze przed własną publicznością wygrali jak najbardziej zasłużenie. Zawodnikiem spotkania został zgodnie z oczekiwaniami zdobywca 14 punktów Tomasz Sosnowik, który zrehabilitował się tym samym za swoją nieodpowiedzialną postawę w meczu z zeszłego sezonu, który odbył się w Kutnie.

Koszykarze AZS-u Politechniki Radomskiej swój mecz z Cracovią w Krakowie zakończyli w niedzielę wieczorem już po zamknięciu tego wydania "Gazety". Relację z tego pojedynku jak i wszystkie wyniki drugiej kolejki, wraz z tabelami zamieścimy w jutrzejszym wydaniu.

ROSASPORT Radom - AZS Kutno 81:59 (33:12, 21:11, 11:17, 16:19) Rosasport: Baszak 15, Sosnowik 14, Kapturski 11, Zalewski 10, Nikiel 7, Kardaś 7, Gutkowski 6, Wróbel 5, Kogut 4, Podkowiński 2, Maj 0, Mroczek 0. Kutno: Gołuch 11, Szczepaniak 11, Depczyński 11, Jażdżewski 7, Rydlewski 5, Truściński 5, Karólewski 5, Micielski 2, Rzońca 2.