Przegrane w Pucharze Koracza

Dwie porażki doznały polskie zespoły w drugiej kolejce grupy A Pucharu Koracza. Prokom-Trefl Sopot przegrał po dogrywce w Czechach, a Hoop-Blachy Pruszyński bardzo wysoko w Holandii

W ostatniej sekundzie 45. minuty meczu w Opavie piłka zatańczyła na obręczy kosza wicemistrzów Czech... i nie wpadła do środka. Prokom-Trefl Sopot przegrał z BK Opava po dogrywce 92:94. Drużyna Eugeniusza Kijewskiego wygrała trzy pierwsze kwarty i prowadziła 66:58. 16 sekund przed końcową syreną sopocianie mieli jeszcze dwa punkty więcej od gospodarzy, ale gospodarze zdążyli wyrównać. Decydujący okazał się rzut z ośmiu metrów Dejana Vukosavljevicia, po którym sopocianie przegrywali pięcioma punktami. Ostatni rzut meczu wykonał Rafał Bigus, ale piłka zrobiła dwa obroty na obręczy i wypadła z kosza równo z końcową syreną.

Dużo gorzej spisali się w Amsterdamie koszykarze Hoopu. Zespół mistrza Holandii okazał się zdecydowanie mocniejszy, koszykarze z Pruszkowa przegrywali przez cały mecz. Nie mieli pomysłu zwłaszcza na powstrzymanie mierzącego zaledwie 174 cm wzrostu Chrisa McGuthrie. Ten trafiał nawet z ośmiu metrów, sześć razy celnie rzucił za trzy. - Są takie dni, kiedy nic nie wychodzi i tak było dzisiaj - podsumował trener Gembal.

BK Opava - Prokom-Trefl Sopot 94:92 po dogrywce. Kwarty : 22:20, 21:19, 23:19, 15:23. Dogrywka : 11:13. Punkty dla Prokomu : Vranković 30 (2), Szybilski 20, Maskoliunas 15 (2), Milicić 14 (2), Wilczek 0 oraz Bigus 7, Blumczyński 4, Darnikowski 2, Dylewicz 0, Adamek 0.

Ricoh Astronauts Amsterdam - Hoop-Blachy Pruszyński 89:68. Kwarty : 12:20, 19:19, 20:23, 17:27. Punkty dla Hoopu : Joubert 11 (2), Bacik 9, Małecki 8 (1), Stern 8, Suski 6 oraz Nikolić 11 (1), Dryja 5, Juszkin 5, Hlebowicki 3, Kalinowski 2.

1. Opava 2 4 176-168

2. Astronauts 2 3 165-150

3. Hoop 2 3 152-161

4. Prokom 2 2 164-178