Młodzicy walczyli o awans

W Stróży rozegrani I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Młodzików w tenisie stołowym. W zawodach triumfowali Kamila Głodek z Arki Ryki i Rafał Nowak (Dawid Tarnogród).
Stawką imprezy - oprócz oczywiście zajęcia jak najwyższych lokat - był awans do turnieju półfinałowego przed zawodami ogólnopolskimi, które odbędą się w najbliższy weekend w Ciechanowie. Awans do tej imprezy uzyskali zdobywcy sześciu pierwszych miejsc wśród dziewcząt i chłopców. W walce o pierwsze miejsce w kategorii młodziczek Kamila Głodek (Arka) pokonała Patrycję Drózd z Legionu Grabów Szlachecki 3:1. Natomiast wśród chłopców najlepszy był Rafał Nowak. Zawodnik z Tarnogrodu w finale wygrał z Mateuszem Gąską (Arka Ryki) 3:0. W zawodach wystartowało 135 zawodników i zawodniczek.

Wyniki - młodziczki: 1. Kamila Głodek (Arka), 2. Patrycja Drózd (Legion), 3. Aleksandra Jeżewska (Ogniwo Chełm), 4. Joanna Kuchnio (Arka), 5. Kinga Figacz (Legion), 6. Karolina Lalak (Sygnał Lublin); młodzicy: 1. Rafał Nowak (Dawid), 2. Mateusz Gąska (Arka), 3. Łukasz Jarocki, 4. Michał Chodorowski (obaj Ruch Lublin), 5. Rafał Wolniarczyk (Bobry Bobrowniki), 6. Paweł Wójcik (Dystans Niedźwiada).