Rywalizacja na motorach dobiegła końca

Zakończyły się zmagania motocyklistów w mistrzostwach Polski. Medale trafiły m.in. do Michała Krecha i Łukasza Kurowskiego, czyli zawodników pochodzących z Warmii i Mazur

Bezkonkurencyjny w klasie MX 2 był Kurowski, reprezentant Drwęcy Ostróda, który głównego rywala w walce o pierwsze miejsce - Karola Kędzierskiego z Lublina wyprzedził o 14 pkt.

Po siedmiu rundach sezon na drugiej pozycji zakończył Michał Krech z olsztyńskiego Motoklubu, jeżdżący w klasie 65 cc. Tę klasę zdominował Maciej Więckowski, który zdobył 28 oczek więcej od Krecha. W rywalizacji brał udział także Kacper Kozłowski (Lidzbark Warmiński) - ostatecznie uplasował się na szóstej pozycji.

Nieco gorzej nasi zawodnicy zaprezentowali się w pozostałych klasach. W MX85 siódmy był Paweł Albin (Motoklub Olsztyn), natomiast jedną pozycję wyżej zajął Fabian Szymański (MK Jasam Lidzbark Warmiński), który w minionym już sezonie zadebiutował także w mistrzostwach Starego Kontynentu. Z kolei Dawid Sierociński (Drwęca Ostróda), Jędrzej Żuralski (MK Jasam Lidzbark Warmiński) oraz Adrian Piłat (Lidzbark Warmiński) uplasowali się w pierwszej dziesiątce w klasie MX2 junior. Zajmowali odpowiednio ósme, dziewiąte i dziesiąte miejsce.

Nasi zawodnicy swoje umiejętności mogli zaprezentować także przed publicznością z województwa warmińsko-mazurskiego. Do Olsztyna pod koniec maja przyjechali bowiem motocykliści z klasy MX65, MX2 junior i MX1. Natomiast Lidzbark Warmiński gościł w sierpniu klasę MX2 junior. Także w tym mieście odbyła się jedna z rund mistrzostw Europy w klasie open.

Tor przy ul. Lubelskiej w najbliższym czasie nie będzie stał jednak pusty, ponieważ już w niedzielę do rywalizacji staną tam zawodnicy jeżdżący na quadach.