Kolejka niespodzianek w okręgówce

PIŁKA NOŻNA. Dziewiąta seria gier radomskiej klasy okręgowej obfitowała w niespodziewane rozstrzygnięcia. Swoje mecze zgodnie przegrały dwie czołowe ekipy z Kozienic Janikowa i Suchej

Prowadzący w tabeli Zodiak Sucha nie sprostał Polonii Iłża, zasłużenie przegrywając na własnym boisku. Poloniści swoją klasę potwierdzili po przerwie, zdobywając wówczas zwycięskie bramki. Bohaterem spotkania okazał się Maciej Bykowski, który kwadrans przed końcem wykorzystał dla przyjezdnych rzut karny.

Tymczasem spory zawód swoim kibicom sprawili futboliści Klubu Sportowego Kozienice Janików. Podopieczni Jacka Prockiego zanotowali pierwszą porażkę w rozgrywkach, a lepsi od kozieniczan okazali się gracze Sadownika Błędów. Autorem gola na wagę trzech punktów okazał się napastnik Paweł Maciak, który do siatki gospodarzy trafił już w pierwszej minucie rywalizacji.

Tymczasem nadal nie wiedzie się Iłżance Kazanów. Czołowa drużyna ubiegłego sezonu regularnie, jak na razie, kompletuje porażki. Wydawało się, że podczas minionego weekendu piłkarzy z Kazanowa będzie stać na jakąkolwiek zdobycz punktową. Tak się nie stało, gdyż Gryfia rozprawiła się z przeciwnikiem, jednocześnie spychając rywala na ostatnie miejsce w lidze.

Wyniki 9. kolejki: KS Kozienice Janików - Sadownik Błędów 0:1 (0:1), Zodiak Sucha - Polonia Iłża 1:2 (1:0), Orzeł Wierzbica - KS Potworów 3:1 (2:0), Gryfia Mirów - Iłżanka Kazanów 3:1 (1:0), Oronka Orońsko - Akcja Jastrzębia 2:1 (1:1), Powiślanka Lipsko - Proch Pionki 1:0 (0:0), Plon Garbatka - Oskar Przysucha 0:3 (0:2), Skaryszewianka Skaryszew - Sokół Przytyk 0:4 (0:1).