SPORT W SKRÓCIE

ZAPASY. Dwa brązy dla Wisłoki

Zapaśnicy Wisłoki Dębica zdobyli dwa medale podczas 78. mistrzostw Polski w zapasach w stylu klasycznym, które odbyły się we Wrocławiu. W kategorii 66 kg trzecie miejsce zajął Mariusz Furgał, a w kategorii 74 kg taki sam wynik osiągnął Krzysztof Kowalski. Blisko podium był także Maciej Zieliński, który w kategorii 55 kg zajął piątą pozycję.

KOLARSTWO. Nieudany start Kapusty

Rzeszowianka Sylwia Kapusta zajęła 75. miejsce podczas kolarskich mistrzostw świata w wyścigu ze startu wspólnego. Najlepsza okazała się Belgijka Nicole Cook.

LEKKA ATLETYKA. Giża drugi u siebie

Mielczanin Jakub Giża zajął drugie miejsce w rozegranym w niedzielę IV Mieleckim Mitingu Pchnięcia Kulą, który tradycyjnie rozegrano na placu Armii Krajowej. Giża uzyskał wynik 19,81 cm i tylko o pięć centymetrów przegrał z Dominikiem Zielińskim z Lechii Gdańsk.

Kwoka wygrywa u siebie

Katarzyna Kwoka z CWKS Resovii zwyciężyła w chodzie sportowym podczas IV Ogólnopolskich Zawodów w Chodzie, które odbyły się w Bratkowicach. Pochodząca właśnie z Bratkowic Kwoka nie miała sobie równych, a tuż za nią linię mety przeszła inna zawodniczka z Podkarpacia, mielczanka Paulina Buziak. Wśród panów triumfował Ilia Markow, który pogodził m.in. polskich olimpijczyków z Pekinu.