Sport w skrócie

SIATKÓWKA

II liga mężczyzn: AZS Poznań - Morze Bałtyk Szczecin 1:3. Sety: 22:25, 22:25, 25:17, 22:25. Morze: T. Cichosz, Milczarek, Glinka, Michor, Kulikowski, Sylla oraz Ł. Cichosz (libero) - Paśnik, Kwaśniak, Kolec.

Szczecinianie w pierwszym meczu zagrali z jednym z przeciwników w walce o awans. Pewna wygrana zespołu Zdzisława Gogola potwierdza głośne aspiracje do awansu Morza. Wydaje się, że drużyna jest dobrze przygotowana, nieźle już zgrana (7 nowych w składzie), a z każdym tygodniem powinno być lepiej.

II liga kobiet: SMS Police - ChTPS Chodzież 0:3. Sety: 12:25, 12:25, 22:25.

KOSZYKÓWKA

II liga mężczyzn: Tytan Częstochowa - AZS Radex Szczecin 84:89. Kwarty: 23:18; 14:26; 17:26; 30:19. Biela 22, Pytyś 20, Maciej Majcherek 18, R. Kowalski 7, Karaś 7, Sudowski 4, Podgalski 4, Łukomski 3, Kwietniewski 2, Michał Majcherek 2. Dobra inauguracja sezonu naszych akademików, choć w pierwszej kwarcie zespół Zbigniewa Majcherka nie potrafił złapać swojego rytmu. Druga i trzecia kwarta przesądziła. Świetnie grał Karol Pytyś, który miał stuprocentową skuteczność, a przy okazji zebrał 18 piłek. Częstochowianie nie mieli takiego króla strefy podkoszowej.

PIŁKA NOŻNA

III liga bałtycka. 8. kolejka: Rega Trzebiatów - Cartusia Kartuzy 3:1, Kaszubia - Sława 6:1, Rodło - Bałtyk 0:1, Bytovia - Darzbór 1:0, Gryf - Olimpia 2:1, Zatoka - Błękitni 1:1, Orkan - Astra 0:2, Orlęta - Dąb 0-1.

SPORT NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Arkadiusz Skrzypiński (Vobis Start Szczecin) zajął 9. miejsce w 35. Martonie Berlińskim. Dystans pokonał w czasie 1:10,08. To nowy rekord życiowy Skrzypińskiego, zarazem nowy rekord Polski. - Cieszę się, że z drobnymi kłopotami na trasie, po zaledwie trzech miesiącach treningów na "płasko", udało się wykręcić taki rekord - powiedział po rywalizacji. 64. pozycję zajął Jan Pienio (Start Szczecin).