Festiwal wioseł w centrum Bydgoszczy

W sobotę można zobaczyć potęgę bydgoskich wioseł. W siedemnastej Wielkiej Wioślarskiej o Puchar Brdy startują aż 24 ósemki - w tym cztery z naszego miasta.
Warto więc przyjść w sobotę po południu w okolice ul. Mostowej (meta będzie na wysokości Rybiego Rynku), bo na brak emocji nie powinno się narzekać. Na Brdzie zaprezentują się aż trzej medaliści olimpijscy z Pekinu, ze srebrnej czwórki wagi lekkiej: Paweł Rańda (UKW) oraz Miłosz Bernatajtys i Bartłomiej Pawełczak, którzy popłyną w łodzi Wyższej Szkoły Gospodarki w biegu głównym o Wielką Wioślarską. Razem z nimi jest w osadzie mistrz olimpijski z Sydney i Aten, Robert Sycz. W czwartej parze biegu głównego popłynie ósemka olimpijska z Pekinu, w której jest aż pięciu bydgoszczan. Na deser powtórka z wioślarskiej legendy - wyścig ósemek dwóch angielskich uniwersytetów z Oxfordu i Cambridge. W tej drugiej osadzie jest wicemistrz olimpijski Joshua West i Polak Bartosz Szczyrba.

Program 13.45 - start parami ósemek juniorów 14.10 - start parami ósemek akademickich: Politechnika Gdańska - Uniwersytet Wrocławski; Uniwersytet Szczeciński - Politechnika Wrocławska; Oxford Brookes - UKW 14.55 - wyścigi na krótkim dystansie (wiosła i kajaki) 16.15 - start parami co 5 minut do biegu głównego: WSG - Wiking Berlin; Litwa - UKW; Mołdawia - AZS UMK Toruń, ósemka olimpijska - Berliner Ruder Club 16.35 - start ósemek z Oxfordu i Cambridge 18.10 - wręczenie nagród