Henry będzie rozważał odejście z Barcelony?

Francuski napastnik Thierry Henry powiedział ?L'Equipe", że rozważy odejście z Barcelony w zimowym okienku transferowym, jeśli wciąż będzie ustawiany jako lewoskrzydłowy. Henry przyznał, że preferuje rolę środkowego napastnika.
Henry był bardzo niezadowolony w poprzednich latach swojej kariery, kiedy był ustawiany na skrzydle. Tak było w Juventusie, w którym Francuz grał do 1999 roku. Po przejściu do Arsenalu Henry był już klasycznym środkowym napastnikiem - przez osiem lat Francuz strzelił dla klubu z Londynu 226 goli i ustanowił jego rekord.

W piątkowym wydaniu francuskiego "L'Equipe" Henry powiedział, że jeśli sytuacja się nie zmieni i wciąż będzie w Barcelonie ustawiany jako lewoskrzydłowy, to będzie się zastanawiał nad opuszczeniem hiszpańskiego klubu w zimowym okienku transferowym. Francuz uściślił jednak, że w tym momencie nie ma takiego tematu. - Będziemy o tym rozmawiać - powiedział Henry, dając do zrozumienia, że sam poruszy ten temat.

Trener Barcelony Pepe Guardiola przed sezonem planował ustawianie Francuza na szpicy i - zdaniem Henry'ego - dał na to piłkarzowi słowo. To miało przekonać Francuza do pozostania w klubie. Pozycja środkowego napastnika trafiła jednak do Samuela Eto'o, który rozgrywki rozpoczął od strzelenia kilku bramek.'