Sportowy rok szkolny rozpoczęty

Wczoraj w Opolu na boisku przy ul. Dubois oficjalnie zainaugurowano sportowy rok szkół podstawowych. Uroczystości w takiej formie odbyły się po raz pierwszy.
Ceremonię rozpoczęcia wzorowano na otwarciu igrzysk olimpijskich. Był pochód uczestników, zapalenie znicza, jak również apel i ślubowanie młodych sportowców. Formułkę "sportowy rok szkolny uważam za otwarty" wypowiedział Waldemar Sierakowski dyrektor MOS-u w Opolu. - Uznaliśmy, że warto to tak zorganizować, by dzieciaki poczuły się docenione - komentował. - By poznały ideę myśli olimpijskiej i walczyły w zgodzi z zasadami fair-play - podkreślał. Zaszczyt zapalenia znicza olimpijskiego przypadł najlepszej zawodniczce SP nr 2. - Jestem bardzo dumna, że to mnie spotkało takie wyróżnienie. Myślę, że w taki sposób doceniono moje wyniki sportowe - komentowała wyraźnie onieśmielona Joanna Butryn.

W zawodach sportowych, które odbyły się po oficjalnej ceremonii, wzięli udział wszyscy reprezentanci obecnych na otwarciu szkół. Nie było jednak żadnej oficjalnej klasyfikacji. - Chcieliśmy pokazać, że nie liczy się wygrana, ważny jest sam udział - podkreślał gospodarz i współorganizator imprezy Mirosław Śniegórski, dyrektor SP nr 2.