Zegan i Snarski powalczą w kopalni

Promotorzy boksu zawodowego prześcigają się ostatnio w pomysłach na oryginalną lokalizację swoich gal. Eks-czempion wagi ciężkiej Rosjanin Oleg Maskajew prezentował swój kunszt bokserski rodakom zgromadzonym wokół ringu ustawionego na Placu Czerwonym. 30 listopada dwóch byłych pretendentów do tytułów światowych królewskiej kategorii Danny Williams i Fransois Botha skrzyżuje rękawice u podnóża słynnych egipskich piramid. Tymczasem na 7 listopada zaplanowana jest gala w kopalni soli w Wieliczce.
Podziemia zabytkowej kopalni soli w Wieliczce będą areną zmagań pięściarzy podczas wieczoru bokserskiego organizowanego przez grupy Babilon Promotion i Dar-Mar Promotion. W najważniejszym pojedynku wielickiej imprezy, którego stawką będzie pas lokalnej organizacji Baltic Boxing Union, zmierzą się dwaj czołowi polscy zawodnicy wagi lekkiej: Maciej Zegan i Dariusz Snarski.

O pojedynku Zegana ze Snarskim mówiło się już od wielu miesięcy, jednak jeszcze do niedawna nie mogło do niego dojść ze względu na zapisy w kontrakcie promotorskim Zegana.

Smaczku listopadowej konfrontacji dodaje fakt, że obaj pięściarze za sobą nie przepadają (przynajmniej

oficjalnie), czemu wielokrotnie dawali wyraz podczas wywiadów dla mediów.

- Chcę tej walki, bo pragnę zakończyć ringowe męczarnie Snarskiego - deklarował "dobrodusznie" w czerwcowej rozmowie z bokser.org Zegan.

- Ja mało mówię, ale dużo robię - ripostował dobiegający czterdziestki "Snara" przypominając, że kilka miesięcy wcześniej na sparingach postawił trudne warunki osiem lat młodszemu Zeganowi, który gdyby nie niesprawiedliwy werdykt sędziów punktowych w walce z Arturem Grigorianem w 2003 roku zostałby mistrzem świata.

Z czysto sportowego punktu widzenia starcie Zegan - Snarski może nie będzie kolizją gigantów szermierki na pięści, bo obaj zawodnicy szczyt formy mają już za sobą, ale z pewnością dawno nie było na polskim ringu pojedynku pięściarzy, pomiędzy którymi byłoby tyle "złej krwi". Emocji w Wieliczce zabraknąć zatem nie powinno.

Podczas wielickiej gali oprócz Zegana i Snarskiego wystąpią: ostatni polski medalista olimpijski w boksie - junior ciężki Wojciech Bartnik, lekki Krzysztof Cieślak, ciężki Michał Skierniewski, debiutujący w roli zawodowca Krzysztof Głowacki oraz pięściarze z amatorskiej kadry Polski.

Więcej o boksie na bokser.org