Cracovia awansuje po dogrywce

Po blamażu z Legią Cracovia zrehabilitowała się w 1/16 Pucharu Polski i pokonała po dogrywce pierwszoligowego Górnika Łęczna 3:2

Krakowianie przystąpili do meczu osłabieni brakiem kontuzjowanych Arkadiusza Barana, Bartłomieja Dudzica, Semjona Milosevicia, Karola Kostrubały, Arpada Majorosa i Kamila Witkowskiego. Na dodatek z kontuzją opuścił boisko Sławomir Szeliga. Zastąpił go Michał Karwan, dzięki czemu zmierzył się z Piotrem, swoim bratem, który był w składzie Górnika od pierwszej minuty. Gospodarze, piąta drużyna I ligi, zagrali niemal w najsilniejszym składzie.

Podopieczni trenera Stefana Majewskiego dwa razy strzelali gola jako pierwsi. Ambitni gospodarze zdołali wyrównać i po 90 min było remis. W pierwszej połowie Jakub Wierzchowski, bramkarz Górnika, pamiętający jeszcze pobyt w Werderze Brema i reprezentacji Polski sfaulował w polu karnym Tomasza Moskałę. Pewnym wykonawcą jedenastki okazał się Dariusz Pawlusiński.

Goście nie zdołali jeszcze ochłonąć, gdy 60 s później znów był remis. Tym razem Jakub Grzegorzewski został nieprzepisowo zatrzymany w polu karnym. Poszkodowany sam wymierzył sprawiedliwość. Tuż po zmianie stron do mocno wstrzelonej piłki w pole karne dopadł Tomasz Moskała. Wykorzystał błąd obrońcy Górnika i strzelił obok Wierzchowskiego.

W 65. min po trzecim z rzędu rzucie rożnym padło wyrównanie. Łukasz Stefaniuk celnie główkował po podaniu Krzysztofa Kazimierczaka. Strzelec gola w drugiej części dogrywki popełnił błąd, który wykorzystał Moskała. Napastnik Cracovii zapewnił awans do kolejnej rundy PP i uratował honor trenera Majewskiego. - W Pucharze Polski mecz można wygrać albo przegrać. Nam udało się to pierwsze - cieszył się trener Cracovii.

Krzysztof Chrobak, szkoleniowiec Górnika, skwitował krótko. - Dostaliśmy lekcję futbolu.