Porażka hokeistów TKH Nesta w Tychach

Hokeiści TKH Nesta na własne życzenie przegrali ważny mecz z GKS w Tychach. Aż trzy gole torunianie stracili grając w liczebnym osłabieniu.

Przed meczem w Tychach to gospodarze byli pod presją. Fatalne wyniki hokeistów GKS w tym sezonie spowodowały, że trener Wojciech Matczak już dwa razy podał się do dymisji. Torunianie swoją postawą na lodzie znacznie ułatwili rywalom odniesienie zwycięstwa. W pierwszej tercji gospodarzy zdobyli dwa gole, kiedy to grali w przewadze z powodu fauli hokeistów TKH Nesta. W osłabieniu podopieczni Mariana Pysza nie potrafili poradzić już sobie z pomysłowo grającymi zawodnikami GKS. W drugiej tercji torunianie ponownie stracili dwie bramki i losy tego pojedynku były już rozstrzygnięte.

Wynik meczu

GKS Tychy - TKH Nesta 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

Bramki: 1:0 Woźnica (5.), 2:0 Banachewicz (12.), 3:0 Salamon (22.), 4:0 Parzyszek (31.)

TKH Nesta: Plaskiewicz (41. Jakubowski) - Dąbkowski, Buril, Marmurowicz, Koszarek, Dołęga - Cychowski, Kubat, Wiśniewski, Dzięgiel, Jastrzębski - Porębski, Piotrowski, Chrzanowski, Kuchnicki, Minge - Wieczorek, Chyliński, Gościmiński

W pozostałych spotkaniach: Comarch/Cracovia Kraków - KH Sanok 3:0 (0:0, 3:0, 0:0), Wojas/Podhale Nowy Targ - Naprzód Janów 11:2 (2:1, 4:0, 5:1), Zagłębie Pol-Aqua Sosnowiec - Stoczniowiec Gdańsk 1:3 (0:0, 0:0, 1:3), JKH Jastrzębie - Polonia Bytom 5:0 (1:0, 0:0, 4:0)