Sport w skrócie

Zakończenie sezonu w Serbii

Filip Szołowski zajął szóste, a Przemysław Szymanowski (obaj Akwedukt MAC Edukacja Kielce) siódme miejsce na zawodach Pucharu Europy w triatlonie na dystansie olimpijskim (1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze i 10 km biegu) w Kladowie w Serbii. Zaliczaną do rankingu europejskiego imprezę wygrał reprezentant Nowej Zelandii Lee Greer. - Warunki były trudne. 14 stopniu woda, dwa mniej w powietrzu, a do tego bardzo silny wiatr - opowiadał trener kielczan Andrzej Szołowski. Dla obu jego podopiecznych był to ostatni start w sezonie. W Warszawie na zawodach sprinterskich dla młodzieży (200 m pływania, 4 km jazdy na rowerze i biegu na 1 km) szóste miejsce zajął kolejny z triatlonistów z Kielc - Jakub Brzóska.

Puchar prezydenta dla Civitas Kielcensis

Prowadzony przez Mateusza Gila jacht kabinowy o tej nazwie wygrał rozegrane na zalewie w Cedzynie regaty o puchar prezydenta Kielc. Zwycięzcy zawodów wygrali w niesprzyjających warunkach (zmienny, silny wiatr) cztery z rozegranych pięciu wyścigów. Po zastosowaniu formuły wyrównawczej (przeliczano wagę jachtów) drugie miejsce przypadło jachtowi Kielce ze sternikiem Mateuszem Brzezińskim, a trzecie Marcinowi Łukasiakowi na "Zefirze". Do rywalizacji stanęli też najmłodsi żeglarze w klasie optymist. Wśród chłopców najlepszy był Paweł Brambert, a rywalizację dziewcząt wygrała Barbara Mazurek.

Zaczęły od porażki

Aż 1:9 przegrały w pierwszym wyjazdowym meczu grupy południowej I ligi tenisistek stołowych z Magellanem Łódź zawodniczki Rafaello II Kazimierza Wielka. Honorowy punkt dla gości zdobyły siostry 21-letnia Marta i 16-letnia Izabela Kojs w grze deblowej. W sobotę o godz. 16 rezerwy Rafaello zainaugurują sezon u siebie - o godz. 16 zmierzą się z LUKS Skrzyszów (także porażka w 1. kolejce - 3:7 we własnej hali z Gorcami Nowy Targ).

Wyciskanie na medal

Aż 14 medalowych lokat zdobyli świętokrzyscy siłacze na integracyjnym VII Nadwiślańskim Turnieju w Wyciskaniu Sztangi Leżąc "Bartosz 2008" w Tarnobrzegu. W rywalizacji kobiet open druga była Magdalena Słoma z Tęczy Społem Kielce (wynik: 50 kg). W zmaganiach mężczyzn wygrywali: Jacek Latała w kat. do 82,5 kg (Wiking Starachowice, 155 kg) i Sławomir Rawiński do 125 kg (LKS Sandomierz, 220 kg). Drugie lokaty zdobyli Kamil Pasieka w kat. do 56 kg (Wiking, 92,5 kg), Michał Baran w wadze do 82,5 kg (Tęcza, 145 kg), Daniel Tuzimek do 90 kg (Wiking, 167,5 kg), Tomasz Celjowski do 100 kg (Tęcza, 160 kg), Mariusz Nawrot do 110 kg (Wiking, 107,5 kg) i Stanisław Kucharski do 125 kg (Black & White, 180 kg). Brązowe medale otrzymali w kat. do 60 kg Damian Mazurek (Black & White, 85 kg), do 67,5 kg Kamil Włoczewski (Wiking, 120 kg), 82,5 kg Krystian Jendryka (Sandomierz, 145 kg), do 100 kg Łukasz Kopeć (137,5 kg) i do 125 kg Arkadiusz Staszewski (obaj Wiking, 170 kg).

Król na podium

Rywalizujący w wadze do 53 kg Łukasz Król z STS Skarżysko zajął trzecie miejsce w mistrzostwach makroregionu młodzików (zawodnicy do 15 lat) w zapasach w stylu klasycznym w Radomsku. Walkę o medal w kategorii do 59 kg przegrał za to Radosław Słomczyński ze Znicza Podzamcze Chęcińskie i został sklasyfikowany na 5. pozycji. Województwo świętokrzyskie zdobyło na tych zawodach 6 pkt. do współzawodnictwa sportowego MSiT.