Mistrzowie Polski z Opola

Cztery medale zdobyli dżudocy opolskich klubów w 52. mistrzostwach Polski. Na zawodach rozgrywanych w Bielsku-Białej po dwa krążki wywalczyli zawodnicy AZS-u i Gwardii.
Dwa razy na najwyższym stopniu podium stawała wybrana na najlepszą zawodniczkę imprezy tegoroczna olimpijka - Urszula Sadkowska (Gwardia). Jedna z największych gwiazd turnieju najpierw okazała się najlepsza w kategorii do 78 kg, a potem w niezwykle prestiżowej rywalizacji open. Medal tego samego koloru wywalczył również Tomasz Kowalski (AZS). Opolanin okazał się bezkonkurencyjny w kategorii do 66 kg. Niezagrożenie wygrał wszystkie swoje pięć walk, z czego aż trzy przed czasem. Sukces tym cenniejszy, iż zawodnik ten powrócił do startów po kontuzji i czteromiesięcznej przerwie. Brązowy medal do tych dokonań dołożyła w Bielsku-Białej klubowa koleżanka Kowalskiego - Joanna Maciej w kategorii 52 kg.

W przyszłym tygodniu nasz złoty medalista wystartuje w holenderskim Rotterdam w zawodach Superpucharu Świata.