Piękny gol Wichniarka? "Kicker" twierdzi - samobój

Artur Wichniarek strzelił w sobotę bramkę na 2:0 w 77. minucie meczu z FC Köln. Piłka odbiła się od poprzeczki, a do bramki wbił ją obrońca . Sędzia zaliczył gola Wichniarkowi, czy słusznie? Zdaniem magazynu "Kicker" nie.
Najczarniejszy dzień Bayernu »

Arminia Bielefeld pokonała u siebie 1.FC Köln 2:0. Artur Wichniarek ustalił wynik meczu, zmuszając obrońców gości do błędu i strzelając lobem w poprzeczkę. W powtórkach widać, jak piłka po odbiciu od poprzeczki trafia jeszcze w stopę Szkota Kevina McKenny i dopiero wpada do siatki. Magazyn "Kicker" uznał gola za samobójczy, a Polakowi przypisał asystę. Ale arbiter meczu i Bundesliga zgodnie z duchem gry przypisały bramkę Wichniarkowi. Był to fantastyczny, techniczny strzał. Polak jest trzeci na liście najskuteczniejszych.

W podobnej sytuacji sędziowie przyznawali bramki Jackowi Krzynówkowi w meczach z Portugalią i z Realem w Lidze Mistrzów. Piłka po jego strzałach odbijała się od słupka, następnie od pleców bramkarza i dopiero wpadała do bramki.Klasyfikacja najskuteczniejszych strzelców Bundesligi:

6

Patrick Helmes (Bayer)

Vedad Ibisevic (Hoffenheim)

5

Artur Wichniarek (Arminia)

4

Markus Rosenberg (Werder)