Grunwald Poznań dostał dobrą szkołę

PIŁKA RĘCZNA. Trzy wielkopolskie drużyny wygrały swoje mecze w pierwszej kolejce nowego sezonu w pierwszej lidze szczypiornistów. Przegrał tylko Wolsztyniak.

Zwycięstwo faworyta do awansu Nielby Wągrowiec z beniaminkiem Pogonią Handball Szczecin było łatwe do przewidzenia. Zdecydowanie trudniejsza przeprawa spotkała Grunwald-Allegro Poznań, choć jego rywal, SMS Gdańsk, zwykle jest dostarczycielem punktów. - Dobry rocznik mają teraz w Szkole Mistrzostwa Sportowego. Grali bardzo żwawo i szybko przechodzili do kontrataków. W przerwie ustaliliśmy, że musimy poprawić obronę, i to było kluczem do zwycięstwa - przyznał trener Grunwaldu Ireneusz Zawal. W jego drużynie świetnie zadebiutował Krzysztof Martyński.

Miłą niespodziankę sprawiła debiutująca w pierwszej lidze Ostrovia - wygrała na wyjeździe z Warszawianką. - Mieliśmy więcej zdrowia od rywali. W pierwszej połowie, przez ostatnie 12 minut Warszawianka zdobyła tylko jednego gola. Identycznie było po przerwie - analizował trener Ostrovii Rafał Stempniak. - Bałem się, że mój młody zespół się wystraszy. Zagrali jednak świetny mecz, zwłaszcza w obronie - dodał. Przegrał za to Wolsztyniak Wolsztyn - i to we własnej hali. W ekipie gospodarzy zabrakło jednak bramkarza Sylwestra Wawrowicza, chory Maciej Kiciński pomagał drużynie tylko w obronie, a Hubert Kaczmarek też grał po kilku dniach przerwy. Na dodatek gospodarze nie wykorzystali ośmiu idealnych sytuacji strzeleckich.

SMS Gdańsk - Grunwald Poznań 26:31 (17:18)

Grunwald: Krekora, Peda, Tarko - Niedzielski 10, Martyński 9, Hildebrandt 5, Guraj 2, Adamczak 2, Fijałkowski 1, Walczak 1, Pachulicz 1, Draszkiewicz 0, Kasperczak 0.

Pogoń Szczecin - Nielba Wągrowiec 22:32 (9:13)

Nielba: Głębocki, Konczewski, Gebler - Kaczor 5, Gierak 5, Przysiek 5, Siódmiak 4, Popławski 4, Janusiewicz 3, Bł. Kwiatkowski 2, Borek 2, Bukowski 2, Witkowski 0, Lisiecki 0.

Warszawianka - Ostrovia 25:27 (9:11)

Ostrovia: Sztukowski, Matuszczak - Krzywda 6, Szpera 6, Tetrzona 5, Zawidzki 4, Piosik 3, Staniek 2, P. Sobczak 1, M. Sobczak 0, Górecki 0, Świątek 0, Mazurek 0, Krupa 0.

Wolsztyniak - AZS AWF Warszawa 23:28 (12:13)

Wolsztyniak: M. Wieczorek - Pietruszka 9, Kaczmarek 5, Wajs 3, Kubiak 2, Świtała 2, Podleśny 1, Chrapa 1, Kiciński 0, Marciniak 0, Horowski 0, Tomiak 0.

Pozostałe wyniki: Sokół Kościerzyna - Śląsk Wrocław 27:30, Jurand Ciechanów - Techtrans Elbląg 22:26.