Sport w skrócie

Wojciech wyżej niż Daniel na MŚ

Daniel Wosik z Ostrowii zajął 64. miejsce w rywalizacji seniorów na dystansie 12 km w XXIV mistrzostwach świata w biegach górskich, które odbywały się w szwajcarskiej miejscowości Crans-Montana (1500 m n.p.m.). Pokonał trasę w godzinę, minutę i 42 s, czyli ponad sześć minut wolniej od mistrza świata z Nowej Zelandii Jonathana Wyata. W zmaganiach juniorów - na dystansie 8,2 km - drugi z Wosików, Wojciech był 46. Pokonał trasę w 47,09 min, tracąc do złotego medalisty Sindre Buraasa z Norwegii prawie pięć minut. W mistrzostwach wystąpiła rekordowa liczba 380 zawodników z 38 państw świata.

Waldemar Banasiński z Pucharem Tarnowa

Waldemar Banasiński z Kompanii Piwowarskiej Wsół Sport Kielce zwyciężył w klasyfikacji generalnej grupy trzeciej masters (zawodnicy powyżej 50 lat) Pucharu Tarnowa w kolarstwie górskim. Kielczanin swoją dominację potwierdził, triumfując również na ostatniej, piątej eliminacji cyklu w niedzielę. W jego ślady poszedł w rywalizacji juniorów - do 18 lat - Szymon Gałczyński z DEK Meble Cyclo Korona Kielce (w punktacji łącznej nie był wysoko, bo startował tylko dwa razy). Wśród młodzików dobry występ i ósme miejsce w debiucie zanotował kolejny podopieczny Ryszarda Kwaśniewskiego Karol Mistachowicz.