Energa w pełnym składzie. Moore w zespole

Nowa środkowa Jacqueline Moore przeszła wszystkie sprawdziany w toruńskiej Enerdze już oficjalnie dołączyła do toruńskiego zespołu. Swoje umiejętności pokaże w niedzielę, gdy drużyna Elmedina Omanicia podejmie na swoim parkiecie zespół CCC Polkowice.
Decyzja w sprawie Moore była ostatnią, jaką musiał podjąć nowy szkoleniowiec Energi. Teraz ma do dyspozycji pełny skład. W porównaniu z poprzednim sezonem w drużynie pozostały Emilia Tłumak, Justyna Grabowska, Patrycja Bajerska, Joanna Chełczyńska i Justyna Zielińska. Do ekipy dołączyły Natalia Waligórska, Patrycja Gulak, Ewelina Gala, Agnieszka Wilk, Ilona Jasnowska, Monika Krawiec, Jacqueline Moore, Sheena Moore i Hollie Meredith.

Torunianki przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych wystąpiły w dwóch turniejach, w których wygrały każdy z sześciu meczów. Jednak niedzielny rywal jest znacznie silniejszy niż przedsezonowe przeciwniczki. Do Torunia przyjedzie CCC Polkowice. Trenerem tej drużyny jest szkoleniowiec polskiej reprezentacji Krzysztof Koziorowicz, który w zespole z Dolnego Śląska zastąpił na tym stanowisku Andrzeja Nowakowskiego.

Cel CCC w tym sezonie to odbudowa silnej pozycji w ekstraklasie. - Priorytetem jest ładna gra i odzyskanie zaufania wśród kibiców, które straciliśmy w zeszłym sezonie. A wyniki? Przyjdą w swoim czasie - tłumaczy prezes klubu z Polkowic, Krzysztof Korsak. Największym atutem drużyny CCC - przynajmniej na początku rozgrywek ligowych - będą trzy zawodniczki: reprezentantki kraju - Daria Mieloszyńska i Agata Gajda oraz Amerykanka Jillian Robins. Później klub planuje kolejne wzmocnienia.

Początek niedzielnego meczu w hali przy ul. Grunwaldzkiej o godz. 18:30. Bilety kosztują 5 (ulgowy) i 10 zł (normalny). Dzieci do lat sześciu - wstęp bezpłatny. Będzie też można w kasie kupić karnety (150 zł normalny, 75 zł ulgowy). Dla tych którzy zakupią wejściówki na cały sezon rozlosowane zostaną trzy bony towarowe o wartości 50 zł w sieci sklepów "Piotr i Paweł". Każdy, kto zdecyduje się na zakup karnetu, otrzyma gadżet klubowy.