Grad medali naszych kajakarzy

Dziewięć medali, w tym aż sześć złotych zdobyli kajakarze opolskiego UKS MOS w ogólnopolskich regatach kajakowych o puchar zarządu powiatu średzkiego.

W zawodach wystartowali reprezentanci ośmiu klubów z: Opola, Nowej Soli, Malczyc, Tych, Wrocławia i Małomic. Wszystkie starty odbyły się na dystansie 500 m. Na najwyższym stopniu podium stanęli Michał Birecki dwukrotnie w K1 i C1 młodzików (po raz pierwszy startował na kanadyjce i od razu zwyciężył), Marcin Szwagiel w K1 juniorów młodszych, oraz wraz z Patrykiem Pająkiem w K2 juniorzy młodszych, a także siostry Karolina i Paulina Michalczuk w K2 juniorek młodszych. Opolanki zdominowały także konkurencję K1 juniorek młodszych, w której zajęły całe podium. Zwyciężyła Karolina Michalczuk, przed Karoliną Markiewicz i siostrą Pauliną. Dodatkowo brązowy medal w K1 juniorów młodszych zajął Patryk Pająk.