Tour de Pologne: Kolarze na półmetku etapu do Białegostoku

Kolarzom pozostało jeszcze 86 kilometrów do mety w Białymstoku. W tej chwili dojeżdżają do bufetu tuż za Ciemnoszycami.
Bufet zlokalizowany w okolicy 98 km już czeka na kolarzy. Zespoły przygotowują prowiant dla zawodników, mają worki z batonikami, odżywkami oraz bidony z piciem.

Jak na razie na lotna premia w Ełku zgromadziła najwięcej kibiców. Wszyscy starali się zdopingować kolarzy do jak najlepszej jazdy, machali flagami, klaskali. Dzieci na widok kolarzy i kolumny reklamowej szaleją.

To jeden z najkrótszych etapów na tegorocznym Tour de Pologne, trasa liczy niespełna 185 km. Krótszy jest tylko ostatni etap z Rabki Zdroju do Krakowa (154 km), ale prowadzi on przez góry. W eksperci twierdzą, że dziś etap może zakończyć się ucieczką i samotnym finiszem, a nie tak jak było to wczoraj, kiedy o zwycięstwie zadecydował finisz z peletonu na rundach. Peleton jedzie bardzo szybko, kolarzom do mety pozostało 86 km.

Trasa z Mikołajek do Białegostoku jest niezwykle malownicza, jedyne czego brakuje to słońca. Od rana na trasie momentami kropi deszcz, jest zimno - temperatura nie przekracza 12 stopni Celcjusza. Im bliżej Białegostoku, tym chmury coraz ciemniejsze i jest spore prawdopodobieństwo deszczu i na śliskim o zwycięstwie może decydować przypadek.

Zobacz trasę 3 etapu z Mikołajek do Białegostoku »