Polonia znów będzie niebiesko-czerwona

Bytomscy piłkarze będą występowali w tradycyjnych pasiastych koszulkach.
W dotychczasowych meczach tego sezonu poloniści grali w strojach, w których dominował kolor... biały. Nijak miało się do klubowych barw i tradycji.

Najmocniej z tego powodu wściekali się kibice, którzy stwierdzili, że obecne stroje drużyny to powód do wstydu. - O te stroje to już od kilka lat jest afera. Kiedyś protestowaliśmy, że Polonia gra na bordowo-granatowo - mówi Bartłomiej Dębicki ze Stowarzyszenia Kibiców Klubu Polonia.

Polecamy: Budowa dachu na stadionie Polonii opóźniła sięOkazuje się, że już wkrótce drużyna trenera Marka Motyki znów zagra w tradycyjnych barwach. Klub chce zmienić dostawcę sprzętu sportowego - miejsce Tico ma zająć niemiecka Erima.

Firma nie jest bardzo znana w świecie futbolu. Choć wcześniej ubierała np. Groclin Grodzisk Wlkp., to bardziej kojarzona była przez fanów siatkówki czy piłki ręcznej. - Akurat ta oferta była dla nas niezwykle korzystna. Nie ma w Polsce klubu, który dostałby taki sprzęt za darmo. Część rozliczeń nastąpi jednak w formie przekazania im sześciu bannerów reklamowych. Zyskają też prawo do korzystania z wizerunku naszego klubu i piłkarzy - mówi Cezariusz Zając, dyrektor Polonii.

Co najważniejsze, nowe stroje dla Polonii będą miały klasyczne niebiesko-czerwone pasy.- W najbliższym meczu w Wodzisławiu będziemy musieli jeszcze zagrać w jakimś komplecie wyjazdowym, bo Odra ma podobne barwy do naszych. Jednak już w derbach z Górnikiem Zabrze Polonia powinna zaprezentować się w nowych koszulkach - zapewnia Zając.

Kibice są zadowoleni. - Mam nadzieję, że teraz nie będzie już także problemem, aby każdy fan mógł kupić replikę koszulki Polonii. Zapotrzebowanie na nie jest przecież olbrzymie - dodaje Dębicki.

Tymczasem w Bytomiu trwa jeszcze rozpamiętywanie klęski w ostatnim spotkaniu z Polonią Warszawa (0:4). - Całe nieszczęście wzięło się od czerwonej kartki dla Jacka Broniewicza. Jego faul był ewidentny. Nie ma usprawiedliwiania dla takiej postawy, po konsultacji z trenerami, możemy nałożyć na piłkarza karę finansową - zapowiada Zając.

Piłka nożna: Cashback 55 PLN od BetClick.com - poleca Mateusz Borek » - reklama