Szuster trzyma formę

Michał Szuster z Selfa Kielce najlepszym zawodnikiem połączonych eliminacji mistrzostw Polski i Pucharu PZM w rajdach enduro i cross country w Jeżynowie pod Piekoszowem.
- Trasa była męcząca. Nawierzchnia dziurawa, mocno błotnista, do tego dwa przejazdy przez wodę. Zawodnicy ścigali się na 5-kilometrowych pętlach wokół zbiornika w Jeżynowie - opowiadał Ryszard Bracik, kierownik zawodów.

Szuster, ósmy zawodnik zakończonej przed niewiele ponad tygodniem 83. Sześciodniówki w Grecji (pod Kielcami startowali także inni reprezentanci Polski Wacław Skolarus, Sebastian Krywult, Jakub Przygoński i kolejny z gospodarzy Łukasz Bartos) na swoich trasach nie miał sobie równych. Wygrał obie rundy w klasie E1 (w przypadku enduro nosiły numery 11 i 12, a cross country 13 i 14). Tylko w pierwszej z nich dobrze - szósta lokata - wypadł Łukasz Bartos z KTM Novi. Pod koniec pierwszej dziesiątki (9 i 8 miejsce) dojeżdżał Grzegorz Chorodyński z Selfa.

Podobnie jak Bartos tylko jeden udany wyścig miał Hubert Dzianok. Pierwszego dnia był czwarty w klasie E2/E3. Tę samą lokatę oraz piątą w drugim starcie zanotował wśród juniorów Patryk Bielec. Tradycyjnie bezkonkurencyjni wśród młodzików byli najmłodsi kielczanie z KTM Novi. Uczestnicy Sześciodniówki - 16-latkowie Rafał Bracik i Szymon Frankowski solidarnie podzielili się dwoma wygranymi w tej klasie.

W Pucharze Polski najlepiej radzili sobie Jan Folga z Selfa i Andrzej Grzyb z KTM Novi. Ten pierwszy był dwa razy drugi wśród juniorów, tak samo jak Grzyb w wyścigach quadów. Udany występ w pierwszym wyścigu klasie E1 - 9 lokata - zaliczył też Maciej Glock.

Przed motocyklistami finałowe eliminacje w obu odmianach. Najpierw 11-12 października zakończy się rywalizacja cross country, a dwa tygodnie później w Opolu w rajdach enduro.