W PLH wygrywa tylko Cracovia

Mistrzowie Polski są jedyną ekipą bez porażki, choć w meczu ze Stoczniowcem Gdańsk stracili pierwszy punkt. Bez większych problemów z beniaminkiem rozprawiło się Podhale

Mecz Stoczniowca z Cracovią był spotkaniem dwóch niepokonanych drużyn w PLH.

W ubiegłym sezonie gdańszczanie tylko dwa razy wygrali z "Pasami", ale wczoraj już w 11. sekundzie Jozef Vitek mocnym strzałem pokonał Rafała Radziszewskiego. Stoczniowiec atakował bramkę Cracovii z impetem, ale wyrównującego gola zdobyli goście.

W drugiej tercji spiker powitał na trybunach Petera Ekrotha, nowego trenera reprezentacji Polski. Ta informacja korzystnie podziałała na graczy Cracovii, którzy chwilę potem strzelili drugą bramkę. Wyrównanie padło po efektownym uderzeniu Vitka, ale lot krążka zdążył jeszcze zmienić Mateusz Romkowski. Stoczniowiec nie odpuszczał i w ciągu kilkudziesięciu sekund zdobył dwie bramki.

Trzecią tercję lepiej zaczęła Cracovia, ale gospodarze groźnie kontratakowali. Krakowianie jednak zdołali doprowadzić do remisu i ekipy szykowały się do dogrywki.

Na początku Stoczniowiec grał w osłabieniu, ale wyszedł z opresji obronną ręką. Rozstrzygnięcie padło po rzutach karnych, które goście wygrali 2:1. - Robiliśmy dużo błędów. W trzeciej tercji graliśmy na dwie piątki i mimo tego doprowadziliśmy do dogrywki - podkreślał Rudolf Rohaczek, trener Cracovii.

Mniej zadowolony był Henryk Zabrocki, trener Stoczniowca: - Indywidualne pomyłki zadecydowały o stratach w trzeciej tercji. Byliśmy bliscy wygranej, ale goście mieli więcej determinacji i szczęścia.

Energa Stoczniowiec 4

Comarch Cracovia 5

Tercje: 1:1, 3:1, 0:2. Dogrywka: 0:0. Karne: 1:2.

Bramki: 1:0 Vitek (1.), 1:1 L. Laszkiewicz (8.), 1:2 L. Laszkiewicz (23.), 2:2 Rompkowski (27.), 3:2 Urbanowicz (37.), 4:2 Skutchan (38. karny), 4:3 Piotrowski (45.), 4:4 Słaboń (55.).

Stoczniowiec: Odrobny - Rompkowski, Bigos, Skutchan, Hurtaj, Vitek - B. Wróbel, Skrzypkowski, Urbanowicz, Zachariasz, Furo - Smeja, Kostecki, Poziomkowski, M. Wróbel, Jankowski - Łopuski, Ziółkowski.

Cracovia: Radziszewski - Csorich, Wajda, L. Laszkiewicz, Słaboń, D. Laszkiewicz - Kłys, Noworyta, Mihalik, Badżo, Piotrowski - Landowski, Dudas, Rutkowski, Kowalówka, Skinnari.

Wojas Podhale - JKH GKS Jastrzębie 6:3

Tercje: 0:0, 3:1, 3:2.

Bramki: 1:0 Gruszka (27. Dziubiński, Petrina), 1:1 Łyszczarczyk (29. Bernacki, Pavlaczka), 2:1 Łabuz (31. Malasiński, Petrina), 3:1 Voznik (39. Dutka, Priechodsky), 3:2 Bibrzycki (45. Radwan, Bryk), 4:2 Gruszka (46. Malasiński, Dziubiński), 5:2 Batkiewicz (55. Sulka, Sroka), 6:2 Baranyk (55. Voznik), 6:3 Piekarski (57. Lipina, Mleko).

Wojas Podhale: Zborowski - Sroka, Piekarz; Batkiewicz, Zapała, Pacyga - Priechodsky, Dutka; Baranyk, Voznik, Kubenko - Łabuz, Petrina; Gruszka, Dziubiński, Malasiński - Galant, Gil; Iskrzycki, Sulka, Ziętara.

JKH GKS: Jakubowski - Lerch, Piekarski; Lipina, Mleko, Szoeke - Bryk, Wolf; Bernacki, Łyszczarczyk, Pavlaczka - Górny, Bibrzycki; Kulas, Mackiewicz, Rajski - Bastryk, Szynal, Kąkol, Kiełbasa, Radwan.

Inne wyniki: TKH Toruń - KH Sanok 3:2 po karnych, Naprzód Janów - Polonia Bytom 4:1, Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy 3:2.