Pech piłkarzy ręcznych z Gdańska

Piłkarze ręczni AZS AWFiS Gdańsk znów przegrali jedną bramką. Drugi mecz wygrały za to zawodniczki Dableksu AZS AWFiS Gdańsk

Zespół Dableksu przeszedł kolejny test, wygrywając z Ruchem. - Do przerwy mieliśmy kłopoty ze skutecznością - mówi trener Dableksu Jerzy Ciepliński. - W drugiej połowie Ruch zbliżył się na jedną bramkę, ale wytrzymaliśmy presję.

Ruch Chorzów - Dablex AZS AFWiS Gdańsk 18:24 (6:10). Dablex: Sadowska - Serwa 7, Wojtas 6, Szwed 4, Knoroz 3, Kulwińska 2, Mielczewska 1, Taczyńska 1, Kowalewska, Kordunowska, Koniuszaniec.

Drugi mecz w sezonie i druga porażka jedną bramką zawodników AZS AWFiS. - W drugiej połowie utrzymywała się 5-6 bramkowa przewaga olsztynian, ale w końcówce doszliśmy ich na jedną bramkę. Na wyrównanie zabrakło nam sił i czasu - mówi trener AZS AWFiS Daniel Waszkiewicz.

AZS AWFiS Gdańsk - Traveland Olsztyn 28:29 (13:16). AZS AWFiS: Sokołowski, Zimakowski, Pieńczewski - Chrapkowski 10, Masiak 7, Ćwikliński 3, Fogler 2, Pilch 2, Wysokiński 2, Kostrzewa 2, Bednarek, Suwisz, Ringwelski, Sulej.

Pozostałe wyniki 2. kolejki ekstraklasy kobiet: Łączpol Gdynia - Zagłębie Lubin 23:26, Start Elbląg - Słupia Słupsk 43:28, SPR Lublin - Carlos Jelenia Góra 38:29, Zgoda Ruda Śląska - AZS AWF Warszawa 30:20, Piotrcovia - AZS Politechnika Koszalin 28:21.

EKSTRAKLASA KOBIET

Pozostałe wyniki 2. kolejki ekstraklasy mężczyzn: Stal Mielec - MMTS Kwidzyn 29:28, Azoty Puławy - Focus Piotrków 20:31, Chrobry Głogów - AZS AWF Gorzów 35:22, Miedź Legnica - Zagłębie Lubin 24:30, Wisła Płock - Vive Kielce 26:23.