II liga piłkarska: Punkt za grę przez trzy kwadranse

Czwarty z rzędu remis KSZO Ostrowiec. W pojedynku sąsiadów z dołu tabeli w Pińczowie cenne punkty dla piotrkowskiej Concordii

KSZO Ostrowiec - Pelikan Łowicz 2:2 (0:2)

Bramki: Stachurski (50), Skórnicki (60.) - Kowalczyk (23.), Grzelczak (34.).

KSZO: Kwapisz - Stachurski, Kardas (46. Skórnicki), Ciesielski, Matuszczyk Ż - Frańczak Dziewulski (46. Pietrzak), Libić, Nogaj (72. Persona) - Iheanacho, Kanarski.

Pelikan: Ludwikowski - Stefańczyk, Czerbniak, Michalski, Kozubek - Kowalczyk, Cichoń (79. Augustyniak), Wilk, Osowski (73. Mycka), Łochowski - Grzelczak.

Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork). Widzów: 1500.

Dwie różne połowy na Świętokrzyskiej. Przez pierwszą udokumentowaną dwoma bramkami - dominacja gości. Najpierw Radosław Kardas podał piłkę do Roberta Wilka, który skorzystał z prezentu i obsłużył Radosława Kowalczyka, a potem Piotr Grzelczak wykorzystał prostopadłe podanie i nieudaną pułapkę ofsajdową (choć w 19. min nie trafił do pustej bramki z 5 m). W drugiej połowie dla odmiany cała masa okazji dla KSZO. Wykorzystane dwie - główki Michała Stachurskiego i Mikołaja Skórnickiego po dośrodkowaniach Michała Pietrzaka i Łukasza Matuszczyka. Pietrzak sam mógł się wpisać na listę strzelców trzy razy (55. w sytuacji sam na sam, 70. tak samo - tuż obok słupka i 84. lob, ale nad poprzeczką). Szalę zwycięstwa na korzyść gospodarzy mógł przechylić w 95 minucie (sędzia doliczył tyle po kontuzji byłego gracza KSZO i wychowanka Korony Przemysława Cichonia, który został nawet odwieziony do szpitala) Matuszczyk. Obrońca ostrowczan zdecydował się na uderzenie głową tuż spod linii pola karnego, czym zmusił Marcina Ludwikowskiego do najwyższego wysiłku.

Ponidzie Nida Pińczów - Concordia Piotrków Trybunalski 0:2 (0:1)

Bramki: Komar (7.), Górski (79.).

Nida: Majcherczyk - Myca, Rabiej, Głuc, Kupczyk - Zaręba, Kołodziejczyk, Mika, Kłos (76. Ciekalski) - Kula (17. Bisikiewicz), N. Górski (74. Kasza).

Concordia: Rudak - Kaciczak Ż (50. Goryszewski Ż), Rączka, Moliński Ż - Kukułka, Raczyński Ż, Juszkiewicz, Komar, Fabich (58. Jabłecki) - Rachubiński (75. Szary), H. Górski.

Sędziował: Grzegorz Dubiel (Kraków). Widzów: 400.

Pojedynek ułożyła sytuacja z 7. min, gdy Ireneusz Komar wykorzystał błąd obrony gospodarzy i z najbliższej odległości wepchnął piłkę do siatki. Podopieczni Jerzego Kowalika najlepszą sytuację na wyrównanie zmarnowali w doliczonym czasie przed przerwą. Właściwie dwie, bo najpierw w zamieszaniu podbramkowym Przemysław Rudak poradził sobie z uderzeniem z bliska Sławomira Kłosa, a chwilę potem Łukasz Mika trafił w mur z rzutu wolnego pośredniego z 11 m. Wynik spotkania ustalił Hubert Górski, zamykając celną główką dośrodkowanie z narożnika pola karnego. Goście mogli zdobyć drugiego gola już wcześniej, ale stuprocentowe okazje zaprzepaścili Górski (47.) i Marcin Juszkiewicz (60.).

Pozostałe wyniki 10. kolejki:

Górnik Wieliczka - Okocimski Brzesko 0:0;

Jeziorak Iława - Sandecja Nowy Sącz 1:0 (0:0): Radziński (67.);

OKS Olsztyn - Kolejarz Stróże 3:1 (1:1): Suchocki (10.), Lech (27.), Łukasik (90.) - Stefanik (16.);

ŁKS Łomża - Wigry Suwałki 0:4 (0:1): Niewulis (26.), Makuszewski (65.), Ołowniuk (83.), Stasiak (90.);

Start Otwock - Sokół Aleksandrów Łódzki 0:1 (0:1): Ziółkowski (15.);

Hetman Zamość - Przebój Wolbrom 0:1 (0:0): Ankowski (77.);

Stal Poniatowa - Ruch Wysokie Mazowieckie 2:0 (0:0): Stręciwilk (46.), Butkiewicz (81.).