Nowa libero w AZS KSZO

Przedsezonowa próba generalna za ostrowieckimi siatkarkami. Dość silnie obsadzony turniej w Toruniu siatkarki AZS KSZO zakończyły na czwartym miejscu.

W fazie grupowej imprezy zawodniczki Krzysztofa Leszczyńskiego kolejno przegrały z późniejszym triumfatorem Budowlanymi Łódź 1:2, pokonały w takim samym stosunku pierwszy zespół MOSiR Mysłowice i 3:0 Legionovię Legionowo. W niedzielnym meczu o trzecie miejsce AZS KSZO wyraźnie uległ jednak 0:3 gospodyniom - drużynie Budowlanych. - Ciekawie obsadzone zawody pod zdecydowane dyktando zespołu z Łodzi. Nam jednak udało się z nimi stoczyć wyrównaną walkę - opowiada Władysław Mazur, kierownik ostrowczanek.

Toruński turniej zakończył trwające dobre kilka tygodni poszukiwania libero w AZS KSZO. W przyszłym sezonie na tej pozycji najprawdopodobniej występować będzie 20-letnia Angelika Mojżyszek, wychowanka BKS Bielsko-Biała, ostatnio grająca w PLKS Pszczyna. Przebywająca od tygodnia na testach w Ostrowcu zawodniczka przekonała do swoich umiejętności szkoleniowca AZS KSZO. Finalizacja rozmów i podpisanie kontraktu na początku tygodnia.

Inauguracja I ligi z Budowlanymi Toruń w piątek 26 września o godzinie 16 w hali przy Świętokrzyskiej. Być może wcześniej ostrowiecki pierwszoligowiec rozegra jeszcze jedno spotkanie sparingowe.

Skład AZS KSZO:

Leszczyńska, Kosiorowska, Król, Żalińska, Seta, Wardzińska, Mojżyszek (libero) oraz Świerszcz, Sekutowska, Wiatrowska, Maj, Wyszomierska, Pawłowska.