Mendak bez czwartego medalu

Joanna Mendak nie zdołała zdobyć czwartego medalu na paraolimpiadzie w Pekinie. Niedowidząca zawodniczka w pływackim wyścigu na 50 metrów stylem dowolnym była czwarta.
19-letnia suwalczanka podczas wcześniejszych startów zdobyła złoto na swym koronnym dystansie 100 metrów stylem motylkowym. Następnie po krążek ze srebra sięgnęła w rywalizacji na 200 metrów stylem zmiennym, a brąz zdobyła w rywalizacji na 100 metrów stylem dowolnym. Wczoraj podium przegrała o zaledwie 0,11 s. Mimo braku medalu i tak spisała się bardzo dobrze, gdyż pobiła swój rekord życiowy na tym dystansie.

Ogólnie suwalczanka może być bardzo zadowolona z występu w Pekinie. Niedowidząca zawodniczka spisała się bowiem lepiej niż cztery lata temu w Atenach. Wtedy suwalczanka mogła cieszyć się z dwóch medali. Zdobyła złoty i brązowy krążek.

Inna z naszych zawodniczek, Anna Omielan, nie zdołała w sobotę zakwalifikować się do finałów. 15-letnia białostoczanka w swym biegu eliminacyjnym na 100 metrów stylem grzbietowym zajęła szóste miejsce.

11. pozycja to z kolei wynik w rzucie dyskiem Anny Raszczuk. Białostoczanka osiągnęła rezultat 24,4 m. Natomiast najlepsza zawodniczka, reprezentantka gospodarzy Na Mi, posłała dysk na odległość 33,67 m.

Dziś na stadionie olimpijskim zaprezentuje się natomiast Krzysztof Smorszczewski. 45-letni zawodnik ma już na swym koncie dwa złote medale w pchnięciu kulą - na olimpiadzie w Sydney i Atenach.