Sport w skrócie

ŻUŻEL. 19 punktów Vaculika...

Drużyna AK Brezolupy z dorobkiem 34 punktów zwyciężyła w rozegranej w Svitavach siódmej kolejce mistrzostw Czech drużyn trzyosobowych. Drugie miejsce zajęła Marketa Praga - 27 punktów, trzecie GRS Liberec - 25 punktów, a ostatnie - Zlata Prilba Pardubice - 21 punktów. W drużynie z Liberca startował obcokrajowiec Marmy Polskie Folie Rzeszów, Słowak Martin Vaculik, który zdobył 19 punktów (3,3,2,3,3,2,3).

...pięć oczek Woodwarda.

Rozegrany w piątek w Somerset trzeci mecz towarzyski pomiędzy Anglią i Australią został przerwany z powodu opadów deszczu po ośmiu biegach przy stanie 26:22 dla Australijczyków. W ich szeregach dobrze spisywał się obcokrajowiec Marmy Polskie Folie Rzeszów, Cameron Woodward, który zdobył pięć punktów (2,3).

TENIS STOŁOWY. Stefańska trzecia w OTK

Kinga Stefańska z KTS Forbet Tarnobrzeg zajęła trzecie miejsce w rozegranym w Brzegu Dolnym Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym. Tarnobrzeska pingpongistka w półfinale przegrała 3:4 z późniejszą zwyciężczynią, Agatą Pastor z AZS AJD Częstochowa. Wśród mężczyzn wygrał Wang Zeng Yi z Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Z czwórki zawodników AZS Politechniki Rzeszowskiej najlepiej zaprezentował się Paweł Chmiel, który odpadł w ćwierćfinałach i zajął miejsca 5-8. Tomasz Lewandowski i Piotr Chmiel zostali sklasyfikowani na pozycjach 13-16, a Alan Woś był 21.