Ferrari: Raikkonen w zespole do 2010 roku!

Korespondent Sport.pl donosi z Monzy: Ferrari podało informację, że Fin Kimi Raikkonen zostaje w zespole do 2010 r. A to oznacza, że m.in. nie zwolni się miejsce we włoskiej drużynie dla Roberta Kubicy
Theissen odpiera zarzuty Kubicy »

Tuż przed weekendem GP Włoch Ferrari ogłosiło, że skład zespołu nie zmieni się przez dwa najbliższe sezony, a więc w czerwonych bolidach będą jeździć Brazylijczyk Felippe Massa i krytykowany ostatnio Kimi Raikkonen, aktualny mistrz świata. Szczegóły dotyczące kontraktów nie są oczywiście znane.

Wcześniej w świecie Formuły 1 mówiło się, że po sezonie 2009 Raikkonena w Ferrari mógłby zastąpić Robert Kubica lub Fernando Alonso (obecnie Renault).

W mediach huczało wręcz od plotek na temat transferów w Formule 1. Portale internetowe i gazety prześcigały się w informowaniu o prawdopodobnych przetasowaniach kierowców w zespołach. Najwięcej mówiło się o Ferrari i Robercie Kubicy. Angielski "Daily Telegraph" podał nawet, że Kubica przedłużył kontrakt z BMW o rok, tylko po to, żeby w 2010 dołączyć do włoskiego teamu. Teraz wiadomo, że nic z tego nie będzie.

Pytania pozostają dwa, czy Robert Kubica faktycznie przedłużył kontrakt z BMW i czy Fernando Alonso z Renault będzie partnerem Polaka w niemieckim zespole. Plotka głosi, że Hiszpan kontrakt już ma dogadany. Informacja o zatrudnieniu Alonso pojawiła się zaraz po tym, jak Mario Theissen zwrócił uwagę Nickowi Heidfeldowi, że powinien znacznie poprawić wyniki, jeżeli chce zostać w BMW.

No i Heidfeld słowa szefa wziął sobie mocno do serca. W GP Belgii zajął drugie miejsce dzięki dyskwalifikacji Hamiltona. Jeśli Niemiec będzie jeździć dobrze niewykluczone, że zostanie. Jak powiedział niedawno Mario Theissen, wszystkie decyzje personalne dotyczące kierowców będą podejmowane na zakończenie sezonu. Jego zdaniem w takich sprawach pośpiech nie jest wskazany.

Kubica o mistrzostwie: Czasem myślę, że jestem szaleńcem »