Trzeci medal Mendak w Pekinie

Joanna Mendak stanęła po raz trzeci na podium podczas paraolimpiady w Pekinie. Po złotym i srebrnym medalu w piątek sięgnęła po brąz w pływackim wyścigu na 100 metrów stylem dowolnym
19-letnia suwalczanka na imprezie w Pekinie spisuje się rewelacyjnie. Na początek zmagań niedowidząca zawodniczka zdobyła złoto na swym koronnym dystansie 100 metrów stylem motylkowym. Następnie po krążek ze srebra sięgnęła w rywalizacji na 200 metrów stylem zmiennym. Wczoraj natomiast wywalczyła brąz na 100 metrów stylem dowolnym. Nasza zawodniczka była wolniejsza od dwóch Rosjanek. Najlepsza okazała się Oxana Sawczenko, z którą już Mendak przegrała złoto na 200 metrów stylem zmiennym, a jako druga dystans pokonała Anna Efimenko. Suwalczanka srebrny krążek przegrała o zaledwie 0,33 s. Medal zdobyty wczoraj być może nie będzie ostatnim jaki Mendak wywalczy w Pekinie. Niedowidząca pływaczka wystartuje jeszcze na 50 metrów style dowolnym.