Co, gdzie, kiedy

Kalendarz imprez sportowych
PIŁKA RĘCZNA

Ekstraklasa kobiet: SPR Asecco BS Lublin - Carlos Astol Jelenia Góra, sobota, godz. 13, hala Globus przy ul. Kazimierza Wielkiego w Lublinie.

Ekstraklasa mężczyzn: Azoty Puławy - Fokus Park Kiper Piotrków Trybunalski, sobota, godz. 18, hala MOSiR przy al. Partyzantów w Puławach.

PIŁKA NOŻNA

I liga: Motor Lublin - Odra Opole, sobota, godz. 16, stadion przy al. Zygmuntowskich w Lublinie; Górnik Łęczna - Podbeskidzie Bielsko-Biała, poniedziałek, godz. 18.30, stadion przy al. Jana Pawła II w Łęcznej.

II liga: Hetman Zamość - Przebój Wolbrom, niedziela, godz. 16, stadion OSiR przy ul. Królowej Jadwigi w Zamościu; Stal Poniatowa - Ruch Wysokie Mazowieckie, niedziela, godz. 16, stadion przy ul.11 Listopada w Poniatowej.

III liga - wszystkie mecze w niedzielę: Stal Kraśnik - Orlęta Radzyń Podlaski 16, Tomasovia - Stal Rzeszów 15, Łada Biłgoraj - Orzeł Przeworsk 16, Górnik II Łęczna - Avia Świdnik 11.

IV liga - sobota: Lublinianka - Chełmianka 16, Huragan Międzyrzec Podlaski - Janowianka Janów Lubelski 16, Start Krasnystaw - Lewart Lubartów 15, Orion Niedrzwica Duża - Sparta Rejowiec Fabryczny 16; niedziela: Wisła Puławy - Podlasie Biała Podlaska 16, POM Iskra Piotrowice - Olender Sól 15.30, Sokół Adamów - Opolanin Opole Lubelskie 16, Włodawianka - BKS Unia Bełżyce 16.

Bialskopodlaska klasa okręgowa - wszystkie mecze w niedzielę o godz. 16: Lutnia Piszczac - Unia Żabików, Niwa Łomazy - LKS Dobryń, ŁKS Łazy - Lesovia Trzebieszów, Dąb Dębowa Kłoda - GLKS Rokitno, Unia Krzywda - Janowia Janów Podlaski, Victoria Parczew - Dwernicki Stoczek Łukowski, Orkan Wojcieszków - Grom Kąkolewnica.

Chełmska klasa okręgowa - sobota: Hetman Żółkiewka - Sawena Sawin 16, Ruch Izbica - Kłos Chełm 13, Brat Siennica Nadolna - Unia Rejowiec 16; niedziela: Ogniwo Wierzbica - Vojsławia Wojsławice 13, Agros Suchawa - Granica Dorohusk 11, Pławanice Kamień - Frassati Fajsławice 17, Unia Białopole - Vitrum Wola Uhruska 13.

Lubelska klasa okręgowa - sobota: LZS Wierzchowiska - Sygnał Lublin 17, Orły Kazimierz Dolny - Wisła Annopol 13; niedziela: Czarni Dęblin - Piaskovia Piaski 14, Polesie Kock - LKS Gościeradów 16, Motor II Lublin - MKS Ryki 11, Tajfun Ostrów Lubelski - Cisy Nałęczów 15, GKS Niemce - Wieniawa Lublin 15, Amator Rososz-Leopoldów - Hetman Gołąb 15.

Zamojska klasa okręgowa - sobota: Hetman II Zamość - Roztocze Szczebrzeszyn 11, Victoria Łukowa/Chmielek - Nord 98 Wysokie 16, Kryształ Werbkowice - Włókniarz Frampol 15, Omega Stary Zamość - Unia Hrubieszów 16; niedziela: Echo Zawada - Cosmos Józefów 15, Huczwa Tyszowce - Korona Łaszczów 16, Sparta Wożuczyn - Ostoja Skierbieszów 15, Olimpiakos Tarnogród - Orkan Bełżec 16.

PIŁKA NOŻNA KOBIET

II liga lubelska - sobota: LKS Wilki Wilków - LUKS Kinga Krasnystaw 14, UKS Dystans Niedźwiada - Tytan Wisznice 11, Widok Lublin - Hetman Zamość 14; niedziela: Motor Lublin - UKS Sokół Kolbuszowa 16.

SIATKÓWKA

IV memoriał tragicznie zmarłych siatkarzy Avii. Udział biorą: Zapadny Bug Brześć (Białoruś), Pronar Hajnówka, Siatkarz Wieluń i Avia, piątek, godz. 16 i 18, sobota godz. 10, 12, 16 i 18, hala przy ul. Fabrycznej w Świdniku.

Puchar Polski mężczyzn - szczebel centralny: Perła Telatyn - Volley Rybnik, sobota, godz. 17, hala OSiR Tomasovia przy al. Sportowej w Tomaszowie Lubelskim.

Turniej mężczyzn o puchar prezesa UKS Sobieski 46 Lublin, niedziela, godz. 10, hala ZS przy ul. Biedronki w Lublinie.

SZACHY

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (rocz. 1998 i 1999), piątek, godz. 17, sobota 9, niedziela 9, Dom Studenta IKAR przy ul. Czwartaków w Lublinie.

TENIS STOŁOWY

I Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Juniorów, sobota, godz. 9, Zespół Szkół w Kocudzy.

V Grand Prix Piask, niedziela, godz. 9 - młodzież szkół podstawowych, 10 - kat. open, SP przy ul. Mickiewicza w Piaskach.

SPORT MOTOROWY

V Ogólnopolski Samochodowy Rajd dla Pań na trasie Lublin - Wojciechów - Nałęczów - Kazimierz Dolny. Zbiórka w niedzielę w godz. 9 - 9.30 w siedzibie ZO PZM przy ul. Prusa 8 w Lublinie. Zgłoszenia będą przyjmowane pod nr tel. 081 533 42 06 lub pocztą elektroniczną lublin@pzm.com.pl i akchelmski@hoga.pl do 12 września. Informacje można uzyskać także pod nr 0507 342 117.

Festiwal Sportu Motorowego (wyścigi motocykli, czterokołowców, motocykli weteranów, pokazy pomocy przedmedycznej, porady rzeczoznawców), sobota, godz. 13, Tor Lublin przy ul. Zemborzyckiej 85.

REKREACJA

Festyn „Decathlon Vitalsport 2008”, sobota i niedziela od godz. 11, plac obok sklepu Decathlon przy al. Spółdzielczości Pracy w Lublinie.

Akcja z cyklu „Ruch - zdrowie - życie”, niedziela, godz. 12, zespół boisk SP 3 przy ul. Balladyny w Lublinie.