Sport.pl

Najlepsi kolarze świata w Białymstoku

Fabio Cancellara (Szwajcaria, CSC Saxo Bank) i Samuel Sanchez (Hiszpania, Eustkatel), czyli mistrzowie olimpijscy w kolarstwie z Pekinu, już w najbliższy wtorek będą się ścigać ulicami Białegostoku.
Kolarze ci wezmą udział w 65. Tour de Pologne, który będzie przejeżdżał ulicami Białegostoku.

- Aktualnie odbywa się wyścig Vuelta Espańa, który jest bardzo popularny wśród zawodowców, a jednak mistrzowie olimpijscy zdecydowali się na start w Polsce - mówi Czesław Lang, dyrektor wyścigu, który wczoraj zawitał do naszego miasta. - Cieszę się, że po tylu latach pracy nad tą imprezą doszliśmy do takiej rangi. To jest tylko dowód na to, że Polacy wcale nie sa gorsi od pozostałych. Ale ten jubileuszowy 65. Tour de Pologne to nie tylko ci mistrzowie olimpijscy, ale także wielu innych zawodników najwyższej światowej klasy.

Kolarze do Białegostoku przyjadą z Mikołajek i przez około 40 minut (trzy rundy po 6,5 km) będą się ścigać po ulicach miasta. Następnego dnia rozpoczną czwarty etap w Bielsku Podlaskim. Dodatkową atrakcją wyścigu będzie udział kadry Polski.

- Od kiedy wyścig jest rozgrywany w nowej formule, kadra Polski w nim się jeszcze nie ścigała - tłumaczy Lang. - Niedługo trener kadry Piotr Wadecki wytypuje ośmiu reprezentantów, którzy wezmą udział w wyścigu. Oprócz nich ścigać się będą jeszcze Sylwester Szmyd i Maciej Bodnar - dwaj Polacy, reprezentujący zagraniczne grupy zawodowe.