Siatkówka. SPS otwiera sezon

W piątek i sobotę odbędzie się Ogólnopolski Turniej Otwarcia Sezonu Częstochowa 2008. W zawodach zagrają dwie częstochowskie drużyny SPS Politechnika i Częstochowianka.
Organizator - SPS AZS Politechnika Częstochowska - zaprosił tylko II-ligowe zespoły. Oprócz częstochowianek zagrają: AZS Politechnika Śląska Gliwice, SMS PZPS Sosnowiec, KS Olimpia Jawor i PLKS Pszczyna. W piątek toczyć się będą pojedynki grupowe, w sobotę zaplanowano półfinały oraz mecze o I i III miejsce.

Pierwszym przeciwnikiem Częstochowianki będzie Olimpia Jawor (godz. 11), SPS zagra w piątek o 12.30 z uczennicami SMS z Sosnowca. O 16.30 studentki politechniki podejmować będą AZS Gliwice, a o godz. 18 Domex Częstochowianka zagra z PLKS-em Pszczyna.

- Takie zawody będą dla nas doskonałą okazją, aby zobaczyć, jak nasz zespół prezentuje się na tle rywali, z którymi będzie walczyć w II lidze - mówi kierownik drużyny SPS Szymon Szlendek. - Będzie też możliwość, aby wyszły na boisko wszystkie zawodniczki, które są w kadrze politechniki.

W sobotę pierwsze mecze zaplanowano o godz. 11, zakończenie turnieju i dekoracja ok. godz. 20.

Każdy mecz rozgrywany będzie bez względu na wynik spotkania w trzech setach - pierwsze dwa sety do 25 punktów, trzeci do 15. Wstęp na mecze wolny. Turniej rozgrywany będzie w hali politechniki (al. Armii Krajowej 23/25).