Dawid "Cygan" Kostecki wraca na ring

W najbliższą niedzielę 14 września na gali Bullit KnockOut Promotions w Kielcach pierwszą walkę od siedmiu miesięcy stoczy Dawid "Cygan" Kostecki (27 zwycięstw - 1 porażka, 19 nokautów). 27-letni rzeszowianin, który w swoim ostatnim występie, w lutym tego roku, pokonał na punkty Armena Aziziana, zapowiada triumfalny powrót na zawodowe ringi i nową jakość w swoim podejściu do boksu.
"Pokażę w ringu innego Dawida Kosteckiego. Przygotowanego w stu procentach pod względem mentalnym, fizycznym i kondycyjnym" - zapowiada "Cygan".

Warto przypomnieć, że niewiele brakowało, by Kostecki "dostał" ostatnio walkę o tytuł mistrza świata wagi półciężkiej najbardziej cenionej na świecie federacji bokserskiej - WBC. Choć oferta stoczenia mistrzowskiego pojedynku tak szybko jak się pojawiła, tak szybko zniknęła wskutek protestów konkurencyjnej (włoskiej) grupy promotorskiej, dała popularnemu "Cyganowi" sporo do myślenia. "Uświadomiłem sobie, że w każdej chwili może się trafić taka okazja, że mogę zaboksować o najważniejsze pasy"- przyznaje pięściarz.

W Kielcach rywalem notowanego na 9. miejscu w rankingu federacji WBC i 7. według WBA Dawida Kosteckiego będzie niepokonany Brazylijczyk Marcelo Leandro Da Silva, legitymujący się znakomitym bilansem walk (18 zwycięstw, 13 nokautów), ale nie posiadający "na rozkładzie" żadnego zawodnika o potwierdzonej klasie.

Więcej o boksie na bokser.org