Wygrali wyjazd na Wembley

Dziewczynki z województwa śląskiego i chłopcy z województwa zachodniopomorskiego wygrali rozegrany w Krakowie finał VIII Turnieju Piłki Nożnej "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku".


O zwycięstwo w turnieju chłopców rywalizowali chłopcy z Podkarpacia, ale niestety zespołowi MOSiR-u Leżajsk nie udało się zdobyć pucharu i tym samym wyjechać na Wembley. Wycieczka na ten angielski stadion i oglądanie na żywo meczu Anglia - Kazachstan była bowiem główną nagrodą w turnieju.

Podczas finału nie obyło się także bez pozasportowych atrakcji, jak choćby koncert Mezo. Młodym piłkarzom kibicowały też znakomite osoby związane z futbolem, m.in. trener Wisły Kraków Maciej Skorża czy asystenci Leo Beenhakkera Andrzej Zamilski i Radosław Mroczkowski.

Turniej "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" przeznaczony jest dla dziewcząt i chłopców do lat 10. Przez ponad cztery miesiące tegorocznych rozgrywek wzięło w nim udział łącznie 23 tys. dzieci z całej Polski. Organizatorem turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym - Tymbark.

Patronat honorowy nad turniejem objęli: trener reprezentacji Polski Leo Beenhakker, UEFA Grassroots, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Orange Ekstraklasa.