SPORT W SKRÓCIE

Porażka Delty

PIŁKA NOŻNA KOBIET. Niepowodzeniem zakończył się wyjazd podopiecznych Marcina Brodeckiego do Nowego Sącza na mecz z tamtejszą Starówką. Liderki drugiej ligi, zawodniczki Delty Radom do 75 minuty utrzymywały bezbramkowy remis. Do tego momentu radomianki posiadały przewagę, a za sprawą Magdaleny Jarosz mogły nawet prowadzić. tak się jednak nie stało, a na domiar złego w ostatnim kwadransie bramkarka radomskiej drużyny Marlena Kowalczyk, aż trzykrotnie musiała wyciągać piłkę z siatki. W kolejnym meczu ligowym w najbliższą sobotę radomianki podejmą na własnym terenie Naprzód Sobolów.

Zostań trenerem

PIŁKA NOŻNA. Pracownia Edukacji i Instytut Studiów Edukacyjnych za pośrednictwem Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej organizuje kurs na trenera piłki nożnej II klasy. Pierwsze zajęcia rozpoczną się pod koniec września. Z kolei spotkanie organizacyjne, podczas którego będzie można otrzymać informacje dotyczące kursu odbędzie się 22 września o godz. 17 w siedzibie ROZPN przy ulicy Chrobrego 52. Aby przystąpić do kursu należy spełnić następujące wymagania: wiek - min. 21 lat, wykształcenie co najmniej średnie, oraz należy okazać świadectwo dojrzałości. Ponadto przyszły trener musi posiadać tytuł instruktora piłki nożnej i co najmniej przez dwa lata być związanym z pracą szkoleniową. Kurs organizowany jest w porozumieniu z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Koszt kursu to 3600 zł.

Nabór do sekcji

SIATKÓWKA. Radomskie Centrum Siatkarskie "Czarni" ogłasza nabór do sekcji piłki siatkowej dla chłopców urodzonych w latach 1996-1999. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w hali V Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta w Radomiu przy ul. Traugutta 52 A. Początek o godzinie 16.30. Zajęcia będą prowadzić trenerzy Arkadiusz Sawiczyński, Krzysztof Jaskulski i Andrzej Sitkowski, którzy w tym terminie zapraszają zainteresowanych wraz z ich rodzicami lub prawnymi opiekunami.